Hajdani diákok iskolánkban

A Diákönkormányzat által szervezett programon, november 17-én találkoztunk iskolánk előző éveiben végzett tanulóival. Régi szokás ez már nálunk.

Júniusban elballagó, mostani 9. évfolyamos gyerekek meséltek középiskolájukról, a beilleszkedésről, tanáraikról, programjaikról, tanulásról, közlekedésről. A központi felvételi írásbeli eredményeiknek, átlaguknak köszönhetően bejutottak a választott középiskolákba, ahol többszörös volt a túljelentkezés. Jó érzés volt hallani, hogy mennyire tetszenek nekik a választott középiskolák, milyen jól érzik magukat.

Nyitottságuknak, kedves személyiségüknek köszönhetően az új közösségbe való beilleszkedés, barátokra találás nem okozott gondot. Jó volt látni, hogy iskolájuk egyenpólóját viselték (II. Rákóczis, Dobos C., Hunfalvy…). Az előző években ballagó diákjaink már több tapasztalattal rendelkeztek, ezt adták tovább. A sok-sok tanulásról, szakmai gyakorlatról tartottak beszámolót, kiegészítve a most szeptemberben iskolájukba kerülő „gólyák” bemutató ismertetését. Nyolcadikos és hetedikes tanítványaink érdeklődve hallgatták őket, így iskolaválasztás előtt reméljük jó ötleteket kaptak.

Anikó, Judit, Edit és Irén néninek, kedves vendég szülőknek is kellemes volt az este, amit megkoronázott egykori diákunk mondata: „Köszönöm, hogy itt lehettem, köszönjük, hogy itt lehettünk!” Mi is köszönjük neked, nektek, hogy eljöttetek, és mindig szeretettel várunk benneteket!

A középiskolák, melyeket az este folyamán közelebbről is megismerhettünk:

• Zsámbéki Keresztelő Szent János Iskolaközpont
  • Nagy Sándor József Gimnázium