Citera szakkör

Citera fellépés

Iskolánkban nagy hagyománya van a népzenetanulásnak. A citera kedvelt népzenei hangszer. Több csoportban foglalkozik tanítványainkkal egykori pedagógusunk önköltséges szakköri formában, az iskola pedig biztosítja a termeket az oktatáshoz. Rendszeresen fellépnek iskolai rendezvényeken és tanév végén egy bemutató előadást is tartanak. A 2015-2016. tanév végén a foglalkozást tartó pedagógus, Sáfárné Földi Mária a nevelőtestület döntése által köszönetünk jeléül Kis-forrás Emlékplakettet kapott, melyet a tanévzáró és ballagási ünnepségen vehetett át.

Bors Andrea intézményvezető

„Ahol a szó bágyadt, ott a zene diadalmaskodik.” (Hans Christian Andersen)

„A citera szakkör keretében jelenleg több csoportban foglalkozom a gyerekekkel. A szakkör célja a gyerekek ritmusérzékének, zenei hallásának fejlesztése, a népdalok, népzene megszerettetése, a ’’citeratudás’’ elsajátítása, hagyományápolás fontosságának tudatosítása, különböző tájegységű dalok megismerése, a csapatok összetartás érzésének növelése.
Mind a két csoport alsó és felső hangtartományú dalokat, valamint az éles és nyújtott ritmus technikáját, szinkópás dalokat tanulnak idén.
Megismerkednek a hangszerrel, különböző skálák, negyed és nyolcad értékek pontos pengetése, alsó hangfekvésű dalok, a negyed szünet pontos betartása az idei tananyag számukra.
A citerások rendszeresen fellépnek a Közösségi Ház, valamint az iskola rendezvényein. Felléptek már az iskola alsós szavaló versenyén, a Tücsök citeraegyüttes szülinapi gáláján, karácsonyi műsorokon, az anyák napi műsorokon, valamint a rajz és kézműves szakkör kiállításán. Köszönjük a Karitász és a Kis-forrás Német Nemzetiségi Általános Iskola támogatását!”

A szakkör vezetője: Sáfárné Földi Mária