Iskolapszichológus, gyermekvédelem

Új iskolapszichológus iskolánkban

Kedves Szülők!

Örömmel értesítem Önöket, hogy novembertől új iskolapszichológus dolgozik iskolánkban, Wilcsek Médea. Iskolapszichológusi tanácsadást biztosít a tanulók és szüleik számára. Ezúton küldöm a bemutatkozását.
Üdvözlettel:

Bors Andrea intézményvezető

Iskolapszichológusi bemutatkozás:

„Munkám célja az iskolai közegben jelentkező problémás helyzetek egyéni és közösségi szintű megoldása, a gyermekek harmonikus lelki fejlődésének támogatása, a tanárok, a tanulók és a szülők közös munkájának segítése.

Forduljanak hozzám bizalommal, ha az alábbi témakörökbe tartozó vagy egyéb problémát tapasztalnak gyermekükkel kapcsolatban:

• beilleszkedési, tanulási zavarok
  • szorongás, hangulatzavarok
  • nevelési problémák
  • érzelmi nehézségek (pl.: veszteség, krízis)
  • pályaválasztási kérdések
  • nevelési problémák
  • tehetséggondozás
  • egyéb kérdések

A konzultáció ingyenes, előre egyeztetett időpontban zajlik. Jelen helyzetben a telefonos, illetve az online konzultációt preferáljuk, de igény szerint személyes találkozás is megoldható hétfői és csütörtöki napokon.

Egyeztetés: a 06/26-370036 vagy a 06/30-242-9276 telefonszámon vagy a medea.wilcsek.pszichologus@gmail.com e-mail címen.”

Üdvözlettel:

Wilcsek Médea iskolapszichológus, kommunikációs szakértő

Gyermekvédelmi tájékoztatás – Digitális gyermekvédelmi stratégia

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma köznevelésért felelős helyettes államtitkársága megbízásából  a magyar gyermekvédelmi rendszerről szóló tájékoztatás letölthető INNEN!

A gyermekvédelem feladata

Az iskola gyermek- és ifjúságvédelmi tevékenységét, feladatát a Pedagógiai Program tartalmazza.   A tanulók fejlődését veszélyeztető körülmények megelőzése, a problémák feltárása és lehetőség szerinti megoldása, megszüntetése. Az iskolai gyermekvédelem együttműködik:

• a Gyermekjóléti és Családsegítő Szolgálattal (Máltai Szeretetszolgálat)
  • a Pest megyei Pedagógiai Szakszolgálattal
  • a Perbáli Polgármesteri Hivatallal
  • a gyermekorvossal, védőnővel

Az iskola gyermekvédelmi felelőse: Csátiné Varga Mónika: 26/370-036
Nevelési problémáikkal kérem, keressék meg az iskolában! Problémáikkal fordulhatnak még a Gyermekjóléti Szolgálathoz.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gyermekjóléti és Családsegítő Szolgálata
Gyermekjóléti és családsegítő szolgáltatás Perbálon

Minden Perbálon élő gyermeknek és nehéz helyzetbe került felnőttnek felajánlja segítségét
a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gyermekjóléti és Családsegítő Szolgálata.
Fordulhatnak hozzánk:

• nevelési, egészségügyi problémákkal,
  • válsághelyzetben lévő kismamák megsegítéséért,
  • családi konfliktusos helyzetekben (pl.: kapcsolattartás, gyermekelhelyezés)
  • hivatalos ügyek intézésénél,
  • szociális ellátásokkal és támogatásokkal kapcsolatban,
  • életviteli és életkörülmények miatti problémákkal.

A Szolgálat pszichológus szakembere ingyenes segítséget tud nyújtani a hozzánk fordulóknak.  Mindenkit szeretettel várnak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársai fogadóórán hétfőnként 14 – 16 óra között a Közösségi Házban, vagy az alábbi telefonszámon: 06 (30) 694-5776.

A Pest megyei Pedagógiai Szakszolgálat szolgáltatása
Pszichológiai ellátás Perbálon

Ezúton értesítjük a kedves szülőket, hogy 2013. szeptembertől pszichológiai ellátást biztosítanak a Pest megyei Pedagógiai Szakszolgálat munkatársai. (korábban Budaörsi Nevelési Tanácsadó) Egy pszichológusunk, Menyhárt Kata dolgozik a Perbál-Tök-Zsámbék kihelyezett rendelésen.
Az ellátást igénybe veheti bármely 3-18 éves korú helyben élő gyermek, függetlenül attól, hogy melyik intézménybe jár, illetve akik a helyi óvodába, iskolába járnak, függetlenül a lakhelyüktől.
Milyen problémákkal fordulhatnak a pszichológushoz?

• nevelési tanácsadás,
  • pályaválasztási tanácsadás
  • magatartási és beilleszkedési nehézség,
  • viselkedési nehézség (agresszió, szorongás),