Köszöntő

Bors Andrea intézményvezető köszöntője

Tisztelettel és szeretettel köszöntök minden látogatót a Kis-forrás Német Nemzetiségi Általános Iskola megújult honlapján!

Kedves Szülők!

Mit nyújthat Önöknek és gyermekeiknek a perbáli Kis-forrás Német Nemzetiségi Általános Iskola?

Gyermekközpontú, egyénre szabott magas színvonalú oktatást, a kiemelt figyelmet igénylő tanulók felismerését, élményekkel teli programokat, a családias környezet és a nagy tapasztalattal rendelkező pedagógusok által eredményes oktató-nevelő munkát, személyiségfejlesztést. Ezúton köszönöm pedagógus kollégáim lelkes, elhivatott munkáját!

Iskolánk arculatát, szellemiségét négy jellemzővel tudnám megfogalmazni:

1. Német nemzetiségi nyelvoktató általános iskola vagyunk

A gyerekek már első osztálytól emelt óraszámban tanulják a német nyelvet. Az irodalmi német nyelv tanulása mellett gondot fordítunk arra, hogy a régi német nemzetiségi szokásokat, hagyományokat dalokon, verseken, színdarabokon át is megőrizzük. A települési és a német nemzetiségi önkormányzatunkkal karöltve ápoljuk a németországi Burgwalddal fennálló partnerkapcsolatot a sport, a környezeti nevelés és a kultúra területén, 2010 óta működtetünk Diákcsere programot.

2. Örökös Ökoiskola

Kétszer nyertük el az Ökoiskolai címet, utána megkaptuk az Örökös Ökoiskolai címet. Nagy hangsúlyt fektetünk a környezeti nevelésre, a fenntarthatóságra nevelésre. A tanév során Öko versenyfeladatokkal készülnek az osztályok, a tanév végén a legügyesebb osztályok elnyerik „Az év Ökoosztálya” címet és jutalomkirándulásban részesülnek. Feladatunk a  szelektív hulladékgyűjtés.

3. Regisztrált tehetségpont

Iskolánk 2015-ben nyerte el a regisztrált tehetségpont címet. Kiemelt területünk a német nyelv és a rajz, de minden egyéb területen (sport, más tantárgyak) nagy hangsúlyt fektetünk a tehetséggondozásra. Célunk az „akkreditált tehetségpont” cím elérése.

4. „Mosolygós Iskola”

A 2015-2015. tanévben iskolánk csatlakozott a „Mosolygós Magyarországért” mozgalomhoz. A pozitív gondolkodást, pozitív életszemléletet szeretnénk hirdetni és átadni tanulóinknak, figyelünk az egyéni fejlesztésre, a fejlesztő értékelésre. A felzárkóztatásra is nagy hangsúlyt fektetünk. Intézményünkben sok közösségteremtő csoport, szakkör működik, melyek hozzájárulnak a tanulók személyiségfejlődéséhez, a tehetséggondozáshoz, felzárkóztatáshoz: pl. kreatív rajz, rajz szakkör; német, matematika, magyar előkészítő; német, matematika, magyar korrepetálás, fejlesztés, sakk szakkör, asztalitenisz szakkör, svábtánc szakkör és Öko szakkör.

5. „Boldog Iskola”

A 2016-2017. tanévben iskolánk több osztályban bevezette a Bagdi Bella által kidolgozott „Boldogságprogramot”, melynek célja elsősorban a pozitív életszemlélet kialakítása a tanulóinkban, személyiségformálás és érzelmi nevelés. Móricz Zsigmond szavaival tudnám ennek lényegét jellemezni: „Az öröm abból ered, hogy valaki meg tudja látni azt, ami szép és jó az életben.” (Móricz Zsigmond) – ebben szeretnénk segíteni tanulóinknak. November 8-án, a Jobb Veled a Világ Alapítvány által szervezett első Boldog Iskolai szakmai napon Bagdi Bella, az alapítvány elnöke átadta a többi iskola között iskolánknak, a perbáli Kis-forrás Német Nemzetiségi Általános Iskolának is a Boldog Iskola oklevelet és egy szakmai csomagot.

A 2016-2017. tanévről

A nevelőtestület által összeállított éves program tele lesz értékteremtő, nemzetiségi, környezetvédelmi, egészségmegőrző, kulturális és sportrendezvényekkel. A tanév során könyvtári órákat látogathatnak a gyerekek, lesznek Kis-forrás Iskolanapok, iskolai karácsonyi ünnepség, farsang, Föld napi rendezvény, gyereknap, stb… Nevelőtestületünk döntése alapján ettől a tanévtől kezdve kísérleti jelleggel bevezetjük az elektronikus naplót (e-napló), a papír alapú napló mellett.

Örömmel tölt el bennünket, pedagógusokat, hogy a tanulói létszám folyamatosan nő az iskolánkban. Az idei tanévet 222 tanuló kezdte meg, még sosem volt ilyen magas a tanulólétszám iskolánkban, ami köszönhető iskolánk eredményeinek, a felkészült pedagógusoknak, a családias hangulatnak, az iskola jó kapcsolatrendszerének és iskolánk jó hírének!

Köszönöm előre is minden szülő segítségét, bizalmát! Csak együtt, együttműködve tudjuk a céljainkat megvalósítani. Kérem a szülőket, hogy amikor gyermekük már nagyobbacska lesz, akkor se engedjék el a kezét, ellenőrizzék otthoni felkészülését, a szóbeli házi feladatok, memoriterek, pl. versek, német szavak megtanulását. Várjuk a kedves Szülőket a fogadó órákra, szülői értekezletekre, nyílt napokra és rendezvényeinkre.

Szeretném megköszönni az Érdi Tankerületnek, hogy a nyári felújítási munkákhoz biztosították az anyagszükségletet és a munkadíjat. Köszönöm az új, Érdi Tankerületnek és vezetőjének, Sárközi Mártának, hogy az oktató- nevelő munkánkhoz szükséges feltételeket az új tanévre is biztosítják.

Kívánok az új tanévhez sok kitartást, szorgalmat, türelmet, egészséget, és megannyi örömteli pillanatot gyerekeknek, pedagógusoknak, szülőknek egyaránt!

Kívánom, hogy legyen „Mosolygós” az új tanév, tele élményekkel, tapasztalatokkal, megszerzett tudással.

Bors Andrea intézményvezető