Német szakkörök

Alsós német szakkör

AG Kunterbunt/ Tarkabarka szakkör

Az alsó tagozatos Kunterbunt (Tarkabarka) német szakkörön az évszakokhoz kapcsolódó dalokon,verseken és meséken keresztül játékosan ismerkedünk a sváb ünnepekkel és jeles napokkal. Kukoricát morzsolunk, diót pucolunk, a terményekből játékokat készítünk. Luca búzát hajtatunk és a karácsonyfára rég elfeledett díszeket készítünk. Farsangolunk, húsvétolunk. Közben megismerjük dédszüleink életét, szokásait, hagyományait. A német nyelvet eszközként használjuk. Bővül a gyerekek szókincse, fejlődik a beszédkészségük.

Havasiné Szalai Mónika

Felsős német szakkör

Iskolánk és német nyelvtanáraink célja, hogy a 7. vagy 8. osztályos diákjaink tanév végén Junior nyelvvizsgát tegyenek. Ennek érdekében heti rendszerességgel készítjük fel őket a megmérettetésre. Szakkör keretében nyelvi felkészítést kapnak tanulóink, hogy megszerzett tudásukat bátran használják anyanyelvi környezetben is. Szituációkon, párbeszédeken keresztül gyakorolják a német nyelvet életkori sajátosságuk figyelembevételével, fejlődik közösségi érzésük. Az 5. és 6. évfolyamosokat a német diákcsere programban való részvételre készítjük fel. A német szakkör a tehetséggondozás egyik formájaként biztosítja a tanulók érdeklődési körének megfelelő foglalkoztatását.

Kincsesné Kuthy Etelka