ÖKO szakkör

A Békás-patak vízelemzéséről ITT olvashatnak bővebben!

Bemutatkozik az ökoszakkör

Iskolánk felsős tanulóinak öt éve tartok szakköri kereteken belül foglalkozást a környezet tudatos gondolkodás jegyében. A szakkörösök létszáma, évről-évre egyre jobban gyarapodott, jelenleg a szakkörre járó tanulók létszáma 16 fő. Pozitív megerősítésnek érzem, hogy a gyerekek minden szakköri foglalkozást örömmel várnak, nagyon érdeklődőek, nyitottak az új ismeretszerzésre. A szakköri foglalkozásokat próbálom kísérletekkel érdekessé tenni. A kémiai, fizikai és környezetvédelmi kísérletek nagyon jól motiválják a tanulókat. A kísérletezés csodálatos, látványos és érdekes világa mindig lenyűgözi a gyerekeket. A foglalkozások során a diákok is kísérletezhetnek. A kísérletek során a diákok számára tudatosulhat a környezetvédelem ok–okozati összefüggéseinek fontossága. A szakkörösökkel tanulmányi kirándulásokon, szakmai napokon is részt vettünk. Fontosnak tartom, hogy tanulóink minél szélesebb körben ismerkedjenek meg a környezetvédelem globális látásmódjával. A kísérletek és foglalkozások révén tudatosodjon bennük, hogy mindannyian egy egységes ökoszisztéma részesei vagyunk, és egy emberként is nagyon sokat tehetünk szűkebb és tágabb környezetünk megóvása érdekében. Célom, hogy a szakkörösök felelősen gondolkodjanak és példát mutassanak tanulótársaiknak. A fenntartható fejlődés fogalmának megismertetése, a biológiai sokféleség védelme, a környezettudatos fogyasztás, vásárlás, mind-mind fontos témák, melyek megismertetésével és érzékenyítésével olyan generációt szeretnénk kinevelni, aki felelős környezete védelméért. Mindannyiunk sorsa és útja a jövő generációinak környezettudatos gondolkodásán áll vagy bukik. Örökös ökoiskola révén a környezettudatos nevelés mindennapi feladatunk és felelősségünk.

Katona Levente