Rátkai Német Nemzetiségi Általános Iskola

Testvériskolai program a Rátkai Német Nemzetiségi Általános Iskolával

A rátkai testvériskola látogatása – 2018. március 19-20.

Az „Együtt, testvérként – Rátka – Perbál” iskolaközi szemléletformáló programnak köszönhetően a Rátkai Német Nemzetiségi Általános Iskola testvériskolája lettünk, melynek keretében februárban két napot tölthetett el 12 hatodik osztályos tanulónk Rátkán Kincsesné Kuthy Etelka intézményvezető helyettes és Királyné Halmosi Edit tanárnő kíséretében.  Március 19-én és 20-án pedig iskolánk látta vendégül a rátkai testvériskola felső tagozatos diákjait és négy tanárukat.

A tornateremben szállásoltuk el a vendégeket. Az első napon megismerkedtek iskolánkkal és a faluportya keretében településünkkel, majd este Budapesten egy színházi előadást tekintettek meg. A testvériskola meghívásának köszönhetően 6. osztályos tanulóinkat is meghívták a színházi előadásra, amely felejthetetlen élményt nyújtott számukra. A második napon részt vettek az iskolában a tanórákon, közösen tanultak. A délutáni vetélkedő után, rengeteg élménnyel gazdagodva indultak haza. Örülünk, hogy jól érezték magukat nálunk.

Bors Andrea intézményvezető

Látogatásunk Rátkán – 2018. február 15-16.

Az EFOP-3.1.8-17-2017-00010 „Együtt, testvérként – Rátka – Perbál” iskolaközi szemléletformáló programnak köszönhetően a Rátkai Német Nemzetiségi Általános Iskola testvériskolája lettünk. Ennek keretében 2018. február 15-16-án két napot tölthettünk Rátkán, melyről a gyerekek a következőképpen számoltak be:

„Az út Rátkára hosszú volt, és mi már nagyon izgultunk a találkozó miatt. Miután megérkeztünk és lepakoltunk, az iskolában személyesen is bemutatkoztunk egymásnak, és egy prezentációval bemutattuk iskolánkat is. Ezt követően az internet veszélyeiről hallgattunk meg egy előadást, majd megnéztük a tájházat, ahol sok mindent megtudtunk Rátkáról. Ebéd után kézműveskedtünk, ahol újabb technikákat tanultunk: jól mutattak és könnyű volt elkészíteni. Vacsora után egy filmet néztünk meg, majd beszélgettünk elalvásig. Másnap reggeli után a természetismeret órán a hatodikosok Zemplén nevezetességeit mutatták be, majd interaktív feladatokat kaptunk az elhangzottakhoz, aztán a hetedikesekkel játékos német óra következett. Német honismeret órán táncoltunk, majd feladatokat oldottunk meg. Ezután buszra ültünk, és elmentünk a Szerencsi Csokigyárba, ahol készíthettünk is csokit! „A Szerencsi csoki a legeslegfinomabb a világon!” Ebéd után sportfoglalkozásokon vettünk részt, ahol elfáradtunk. Korán vacsoráztunk, mert még népviseletbe kellett öltöznünk: énekeltünk és táncoltunk a Rátkán hagyományos hostubázáson. Sajnos nem maradhattunk végig, mert haza kellett indulnunk. Már nagyon várjuk, hogy márciusban újra találkozzunk – Perbálon! J”

Köszönjük a rátkai iskola vezetőinek, pedagógusainak, tanulóinak a kedves fogadtatást, a sok érdekes programot, a konyhai dolgozóknak a finom és bőséges ételeket, a művelődési háznak a kényelmes szállást.

Kedves rátkai barátaink! Várunk benneteket 2018. március 19-20-án Perbálon!

Kincsesné Kuthy Etelka és Királyné Halmosi Edit

Gyerekszáj:

Hogy érzeted magad Rátkán?

„Imádtam!”
„Nagyon-nagyon jó volt Rátkán!”

Mi tetszett a legjobban? Miért?

„Minden tetszett.”
„Nekem minden tetszett… ezért nehéz választanom. De mégis amit a leginkább kiemelnék, az a sportdélután, mert összedolgoztunk a rátkaiakkal.”

Melyik programot találtad a legérdekesebbnek? Miért?

„A kézműveskedést, mert a kézműves dolgokat nem felejtem el; a csokigyárban pedig a csokikészítés és a kóstolás is nagyon jó volt.”
„A hostubázást.”
„A tájház látogatást találtam a legérdekesebbnek, mert sok mindent megtudtam Rátkáról.”
„A táncolás is nagyon jó volt!”

Mit tudtál meg Rátkáról és a rátkai iskoláról?

„Az iskola a mienkhez képes kisebb, de ott jobban felszerelt J az iskola.”
„Érdekes volt, hogy az iskolában ilyen kevesen vannak.”
„Rátkáról azt, hogy elég kicsi, kevesen élnek ott, és hogy milyen volt a múltja.”

Milyenek a rátkai gyerekek?

„Barátságosak, kedvesek.”
„Jó fejek, segítőkészek, megbízhatóak, viccesek.”

Ízlettek az ételek, amiket kaptál?

„Az ételek nagyon finomak voltak.”
„Minden nagyon finom volt!”
”Persze, hogy ízlettek!!! Nagyon finomak voltak! Legjobban? FÁNK!”