Szülői Szervezet

A hivatkozásra kattintva megtekinthetik a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya által készített ELBIR hírlevelet szülők részére.

A szülők érdekképviseleti szerve a Szülői Szervezet, melybe minden osztály 2-3 szülőt delegálhat. Az iskolai Szülői Szervezet figyelemmel kíséri a gyermeki, tanulói jogok érvényesülését, a pedagógiai munka eredményességét. A szülői szervezet a tanulók nagyobb csoportját érintő bármely kérdésben véleményt nyilváníthat, tájékoztatást kérhet a nevelési-oktatási intézmény vezetőjétől. A Szülői Szervezet képviselőjével az iskola igazgatója tart kapcsolatot. Azokban az ügyekben, amelyekben a Szülői Szervezetnek az SZMSZ vagy jogszabály véleményezési jogot biztosít, a véleményt az igazgató kéri meg az írásos anyagok átadásával. Az intézmény szülői szervezete részére az iskola igazgatója tanévenként legalább egy alkalommal tájékoztatást ad az intézmény munkájáról, rendezvényekről, iskolai eseményekről. A Szülői Szervezet segíti a pedagógusokat, az iskolát különböző iskolai rendezvények, programok szervezésében, lebonyolításában, mint pl. sportnap, jótékonysági bál, iskolai farsang, gyereknap, stb. A Szülői Szervezet a befolyó bevételekből támogatja az iskola tárgyi feltételeinek javítását, iskolai programok szervezését.

A Szülői Szervezet e-mail-címe: Kisforras.szmk@gmail.com

A Szülői Szervezet névsora a 2021-2022. tanévben

• 1. osztály: Miszori Nikoletta és Molnárné Szántó Andrea
  • 2.a osztály: Horváth Ildikó és Oszlányi Beatrix
  • 2.b osztály: Griffaton-Kurucz Éva és Kozma-Domozi Beatrix
  • 3. osztály: Blaskóné Fodor Viktória, Németh Katalin és Ferencz Veronika
  • 4. osztály: Magony Anita, Furuglyásné Szűcs Anikó és Rimóczi-Forró Csengele
  • 5. osztály: Józsa Mónika, Köllő Eszter és Sándor Krisztina
  • 6. osztály: Benedek Mónika és Juhász Csilla
  • 7. osztály: Kerekes Szabina és Beck Zsuzsanna
  • 8. osztály: Szentirmay Anna és Molnárné Szántó Andrea

A Szülői Szervezet elnöke

Az elnökét a Szülői Szervezeti tagok választják. A 2020-2021. tanév eleje óta Juhász Csilla a Szülői Szervezet elnöke.

Kapcsolat a szülőkkel

A szülőket a legfontosabb szövetségesnek tekintjük, hiszen közösek a törekvéseink. Az iskola és a szülők közös együttműködése által valósulhat meg a gyerekek optimális érdekképviselete, csak együttműködve lehet megoldást találni a problémákra. A szülői értekezleten, fogadóórán kívül lehetőséget biztosítunk a szülők számára, hogy betekintést nyerjenek az oktatásba, ehhez félévente egyszer nyílt tanítási napokat tartunk.

Hogyan segítheti a szülő a nevelőmunkát?

Legyen nyitott a pedagógiai együttműködésre, bízzon a tapasztalattal rendelkező pedagógus értékítéletében, hibás nevelési szokásain próbáljon változtatni. /passzív nevelés, elfogult bánásmód/. Keresse az alkalmat, hogy nevelési kérdésekben véleményt cserélhessen az iskola pedagógusaival. Igyekezzen megismerni az iskolai élet értékrendjét, normáit.
Vegyen részt az iskolai vagy osztály szülői szervezet tevékenységében. Támogassa a hagyományos rendezvényeket. Pl. kirándulás, színházlátogatás, ünnepélyek, gyermeknap, sportnap, karnevál, nyári tábor.

Hogyan segítheti a pedagógus a szülőket a nevelési feladatokban?

A szülők tájékoztatása az iskola céljairól, feladatairól, lehetőségeiről, az iskola egészének életéről, az iskola munkatervéről, az aktuális feladatokról, az országos és a helyi közoktatás politika alakulásáról, változásairól, a helyi tanterv követelményeiről, az iskola és a  szaktanárok értékelő munkájáról, saját gyermekének tanulmányi előmeneteléről.

A szülő és a pedagógus együttműködésének formái

Az írásbeli tájékoztató feladata a szülők tájékoztatása a tanulók tanulmányaival összefüggő eseményekről, illetve a különféle iskolai szintű programokról. Eszköze a tájékoztató füzet, a postával kézbesített levél, a faliújság, kábel TV, helyi újság. A tanév rendjét a szülők és a diákok a szeptemberben megjelenő „Tájékoztatóból” ismerhetik meg. A szülői értekezletek, és a nyílt tanítási napok időpontját az iskolai munkaterv évenként határozza meg. A szülői tájékoztatást az évente kétszer sorra kerülő szülői értekezletek, a fogadóórák és a nyílt napok, nyílt órák biztosítják.  A szülő betekintést kap az iskolai nevelő és oktató munka mindennapjaiba, megismerheti személyesen a tanítási órák lefolyását, tájékozódhat közvetlenül gyermeke iskolai életéről. A falu lakóinak tájékoztatását szolgálja az iskola munkájáról, rendezvényeiről az iskola honlapja.

A szülői értekezletek rendje

Az osztályok szülői közössége számára az intézmény tanévenként két, a munkatervben rögzített időpontú, rendes szülői értekezletet tart az osztályfőnök vezetésével. A szeptemberi szülői értekezleten a szülők értesülnek a tanév rendjéről, feladatairól. Ekkor bemutatják az osztályban (csoportban) oktató új nevelőket is.  Rendkívüli szülői értekezletet hívhat össze az intézményvezető, a munkaközösség vezetője, az osztályfőnök a gyermekközösségben felmerülő problémák megoldására.

A szülők egyéni tájékoztatása

Az intézmény valamennyi pedagógusa fogadja a szülőket, és szóbeli  tájékoztatást  ad  a gyermekekről a fogadóórán. A tanulmányaiban jelentősen visszaeső tanuló szülőjét az osztályfőnök írásban is behívja az intézményi fogadóórára. Amennyiben a gondviselő, a szülő a munkatervben rögzített időpontú fogadóórán kívül is találkozni szeretne gyermeke pedagógusával, telefonon vagy írásban időpontot kell egyeztetni az érintett pedagógussal. A tanulók haladásáról, tanulmányi eredményeiről a szülők a 2016-2017. tanévtől kezdve az e-naplón keresztül is tájékozódhatnak.