Informatika szakkör

Iskolánkban a diákoknak az ECDL Start bizonyítvány megszerzésére van lehetőségük. Az ECDL szakkört iskolánk informatika tantermében tartjuk, a 6., 7. és 8. osztályos diákok számára. Az ECDL Start bizonyítvány a modulok közül négyre vonatkozik, melyek a következők: Számítógépes alapismeretek, Online alapismeretek, Szövegszerkesztés, Prezentáció. A többi modult, aki kedvet és kitartást érez hozzá, természetesen a középiskolában is folytathatja. A vizsgákat az első sikeres vizsga teljesítésétől számított 3 éven belül kell letenni. Az első ECDL Start bizonyítvánnyal rendelkező évfolyamunk a 2008/2009-es tanévben ballagott 9 fővel. Azóta is minden évben sikerült a jelentkező diákoknak bizonyítványt szerezniük. Várunk mindenkit, aki kedvet érez ezekhez a témákhoz.

Homoki Béla informatika tanár

Az ECDL jelentése

Az ECDL (European Computer Driving Licence) az Európai Unió által támogatott, egységes európai számítógép-használói jogosítvány, amely nem elsősorban az informatikai, hanem a felhasználói ismereteket, az informatikai írástudás meglétét hivatott igazolni. Az ECDL célja az informatikai írástudás elterjesztése, és annak elősegítése, hogy minél több ember az Információs Társadalom teljes értékű tagjává válhasson. Az ECDL rendszer magyarországi jogtulajdonosa a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság. Bővebben: http://njszt.hu/ecdl

Az ECDL moduljai

• Számítógépes alapismeretek;
  • Online alapismeretek;
  • Szövegszerkesztés;
  • Táblázatkezelés;
  • Adatbázis-kezelés;
  • Prezentáció;
  • Képszerkesztés;
  • Webszerkesztés;
  • IT biztonság;
  • Elektronikus hitelesség, elektronikus aláírás.