Rajzszakkörök

Iskolánkban a rajzszakkör több mint egy évtizede működik. Néhány éve a kicsiknek már külön szakkört tudtunk indítani. Ebben az évben pedig több korcsoportban foglalkozunk a rajzolni, festeni, alkotni vágyó tanulókkal. Az 1-2. osztályosok, a 3.-4. osztályosok és a felsősök külön foglalkozásokra járhatnak. A nagy rajzszakkörösök tanulmányrajzot készítenek, munkáik kidolgozottabbak, részletesebbek. A kisebbek főleg a fantázia világával, a színekkel és a különböző technikákkal ismerkednek. Gyakran gazdagítják az iskolai rendezvények dekorációját. Több biztos pont is van az év során, ami a szakkört jellemzi: télen rajzverseny, tavasszal versillusztráció, tanév végén a szakköri kiállítás, nyáron pedig a tábor színesíti életünket. Tehetséges tanulóink minden részben részt vesznek az Aradi Jenő Rajzversenyen, ahol szép eredményeket érnek el. Munkánkat segítik a fenntartón kívül a szülők, a Közösségi Ház, 2013-tól a karácsonyi vásár bevételéből is gazdálkodhatunk. Nagyon köszönjük!

A szakköröket Bentzik Éva, Csátiné Varga Mónika és Czakó Péter vezetik.

Rajz szakköri beszámoló – alsó tagozat (2015-16. tanév)

„A festés, rajzolás a kis iskolásoknál, amellett, hogy a képességfejlesztés, valamint az érzelmi fejlődés jelentős eszköze, játékot, önmegvalósítást, önkifejezést jelent. Emiatt, ha kellő motiváltság kapcsolódik a tevékenységhez, nem lehet rossz alkotás, sőt meg merem kockáztatni mindegyik lehet tökéletes mű. Ebben a korban a gyerekek még képesek a szabad alkotásra, kreativitásukat nem korlátozza valamilyen elvárásnak való megfelelés. A szakkörön, az órákon sokkal jobbakat képesek alkotni, mint amilyet el tudok képzelni. Nem telik el óra, hogy ne csodálkozzak el a munkáikon.
A szakkörünkön az elmúlt tanévben 25 tanuló vett részt. A foglalkozások témája az évszakokhoz, az ünnepeinkhez, a mesékhez, s a családhoz kapcsolódtak. Megvalósításukhoz többféle technikát tanultunk meg, alkalmaztunk. A foglalkozásokon és alatt sokat énekeltünk, hallgattunk meséket, történeteket.”

Czakó Péter tanító

Alsós „kreatív rajz” szakkör

„Iskolánkban a rajzszakkör több mint egy évtizede működik. Regisztrált tehetségpontként a tehetséggondozás jegyében több kiscsoportos rajz szakköri foglalkozás indult az előző tanévben. A 3. és 4. osztályból összesen 13 gyerekkel foglalkoztam. Nagy odafigyeléssel. elmélyülten folyat a munka. A tavalyi évhez képest sokkal jobb volt a szakkör helyszíne, mert az eszközök kéznél voltak, ez nagy előrelépés volt. Idén is segítettek a szülők: papírt, filcet, rajzceruzát és egy-két speciális eszközt kaptunk tőlük a szakköri munkához. A tanév végi rajzszakköri kiállításon elköszöntünk Bentzik Éva nénitől, aki nyugdíjba vonul. Egykori és jelenlegi tanítványai köszöntötték.”

Csátiné Varga Mónika

Felsős „kreatív rajz” szakkör

„A 2015-2016. tanév első féléve után hárman lemorzsolódtak, így a második félévben tizenöten jártak a foglalkozásokra. Míg az első félév kiemelt feladata a naptárkészítés volt, a másodiké a felkészülés a megyei rajzversenyre. Sok csendéletet készítettek a tanulók több mint két hónapon keresztül, különböző technikákkal. Négy szakkörös művét küldtük be a versenyre, sajnos csak hárman jutottak a döntőbe, mindenki negyedik helyezést ért el. Tanév végén kiállításon mutattuk be, mennyit alkottunk az idén.”

Bentzik Éva

Rajz szakköri kiállítás

„Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét” (Thomas Henry Huxley)
Iskolánk rajzszakkörösei 2016. május 24-én rendezték meg hagyományos év végi kiállításukat a Közösségi Házban. A rendezvényt citerásaink nyitották meg Sáfárné Földi Mária vezetésével és közreműködésével. Hajdani és jelenlegi kollégáinkkal diákjaink zenéltek, énekeltek. Ezután megtekinthettük a három szakköri csoport munkáit, melyek vezetői: Bentzik Éva, Csátiné Varga Mónika és Czakó Péter.
A rendezvény különlegessége volt, hogy jelenlegi és egykori szakkörösök köszöntötték Bentzik Éva kolléganőnket, aki megszámlálhatatlan éve tanít iskolánkban, vezet rajz szakkört, szervez rajz tábort, készít csodálatos egyedi tablókat, dekorációkat (… és tesz még nagyon sok egyebet.). Tanítványai keze munkájában ott van az ő lelke, tudása, egyedisége is. Különleges érzékkel figyeli, terelgeti az ecseteket, ceruzákat, krétákat fogó kezeket, felfedezi és engedi kibontakozni a tehetséget.

Bakai Anikó