Akkreditált kiváló tehetségpont

Elismerő cím: Akkreditált Kiváló Tehetségpont

Iskolánk nagy hangsúlyt fektet a felzárkóztatás mellett a tehetséggondozásra is. Tanórákon, szakkörökön fejlesztjük a tehetséges tanulókat, versenyekre, szereplésekre készítjük fel őket. Az eredményeknek köszönhetően iskolánk a 2014-2015. tanévben elnyerte a „Regisztrált Tehetségpont” címet.

A 2017-2018. tanévben, februárban pályáztunk az akkreditált tehetségpont címre. A pedagógusok eredményes tehetséggondozó munkájának, a rendezvények, programok sikereinek, a kiemelkedő versenyeredményeinknek, a széleskörű kapcsolatrendszerünknek és a tehetséggondozó mentorpszichológusi, pályaválasztási tanácsadásnak köszönhetően a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács pályázatán iskolánk elnyerte az „Akkreditált Kiváló Tehetségpont” címet. Az akkreditációs pályázat folyamatában részt vettek: Kincsesné Kuthy Etelka, Katona Levente és Bors Andrea. Az oklevelet ünnepélyes keretek között Katona Levente intézményi tehetségpont felelős vette át március 24-én Budapesten.

Bors Andrea

Iskolánk a nevelőtestület döntése alapján regisztrált tehetségponttá vált 2014-ben német nyelv és rajz tantárgyakból. Német nemzetiségi iskolaként a német nyelv az egyik legfontosabb terület, amiben szeretnénk tehetségpontként még tovább fejlődni, a másik ilyen terület a rajz pedig azért fontos, mert nagy az érdeklődés e művészeti ág iránt iskolánkban, nagyon sok tehetséges tanítványunk van és a nagy létszámú szakkör keretében nehezebb a tehetséggondozás feladata, mintha több, kisebb létszámú csoporttal foglalkozhatna a pedagógus. A következő tanévre tervezzük, hogy több tartalommal, tudatosabban, munkatervi feladatok megosztásával fogunk az akkreditált tehetségpont cím felé haladni.