Aktuális / iskolába hívogató

Iskolába Hívogató – Játszóház

„Ősszel már iskolába megyek.
Bizony, ilyen nagy vagyok!
Fejemben kérdésekből hegyek…
Ugye, ott is játszhatok?”

Természetesen! A kérdésre Iskolába Hívogató délutánunk adta meg a választ. Iskolánk két év kihagyás után nagy örömünkre ismét megrendezhette Iskolába Hívogató programjai keretében a játszóház, kézműves délutánját nagy csoportos, iskolaválasztás előtt álló óvodások és szüleik számára. Az eseményt már több közös program előzte meg.

Nagycsoportos óvodások látogatása iskolánkban – Közös testnevelés óra a 2. osztályosokkal

Már egy hete nagy izgalomban teltek a napjaink, miután a 2. osztályos tanulóinkkal megtudtuk, hogy a nagycsoportos ovisok vendégeink lesznek a testnevelés óránkon. Előre megbeszéltük a gyerekekkel, hogy mit játsszunk majd velük, és hogyan tudunk majd mozgás közben vigyázni a kicsikre.

Miután megérkeztek és mindenki átöltözött, a „nagy” iskolások választottak egy-egy „kis” ovist, aki egész órán a párjuk volt, akire óvó tekintettel vigyáztak. Külön érdekessége volt a találkozásnak, hogy sok tanuló testvére, unokatestvére, szomszédja a vendégeink között volt. A második osztályosok nagyon komolyan vették a rájuk bízott feladatot. Megmutatták az ovisoknak, mit kell csinálniuk, s segítették őket a játékokban. Különféle érdekesnél érdekesebb futó-és fogójátékot játszottunk és a végén még volt időnk egy kis relaxálásra is.

Hogy, hogyan sikerült a testnevelés óránk az ovisokkal?

Nagycsoportos óvodások a 4. osztályban az Iskolába Hívogató Program keretében

Szerdán délelőtt negyedikes diákjaim egy csoportjával vendégül láttuk a Mézeskalács Óvoda nagycsoportosait és az óvó néniket intézményünkben.

A következő tanév leendő első osztályos tanítójaként bemutattuk vendégeinknek iskolánkat, osztálytermünket, majd egy kis ízelítőt adtunk abból, hogyan telik el nálunk egy tanóra. Több diákom kistestvére készül ősszel társaival együtt az iskolába, így őket már ismerősként üdvözölhettük.

Iskolába hívogató programok – Várjuk szeretettel leendő elsőseinket!

Minden évben megrendezzük iskolába hívogató programjainkat, hogy bemutassuk iskolánkat a nagycsoportos óvodásoknak és szüleiknek. Ebben a programsorozatban az óvodával évek óta partnerként működünk együtt, hogy közösen segítsük a gyermekeket és szüleiket az iskolaválasztásban, és megkönnyítsük az óvoda és az iskola közötti átmenetet.

Január 28-án a nagycsoportos óvodások szülői értekezletén bemutatkozott a leendő első osztályosok tanítónője Mayerné Aller Rita, valamint Bors Andrea intézményvezető, aki bemutatta a perbáli iskolát és ismertette a beiratkozással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

Óvodások látogatása az iskolában

Február 20-án délelőtt a nagycsoportosok látogatást tettek az iskolában; megnézték az udvart, az ebédlőt és a tornatermet, valamint részt vettek a negyedik osztályosok német óráján, melyet leendő tanítónőjük, Mayerné Aller Rita tartott. A jó hangulatú tanórán játékosan ismerkedtek a tanárnővel, a tanteremmel, leendő iskolás társaikkal és a német szavakkal is. Az óra végén ajándékot kapott valamennyi nagycsoportos: egy iskolatáskát szimbolizáló kis tasak ceruzát, könyvjelzőt és matricát rejtett.

Tóth Anna

Iskolába Hívogató programok

2018. február-március

Szeretnénk bemutatni az érdeklődőknek német nemzetiségi iskolánkat, az itt folyó munkát, programokat, a diákéletet, ezért minden évben megrendezzük az iskolába hívogató programjainkat. Közeleg az iskolaválasztás. Az ország valamennyi nagycsoportos, iskolaválasztás előtt álló gyermekének szülei most döntik el, hogy mely intézménynek adnak bizalmat. Országszerte iskolanépszerűsítő programok zajlanak az alapfokú intézményekben. Így van ez nálunk is.