Kis-forrás Iskolanapok

Iskolánk 2008 októberében vette fel a Kis-forrás Német Nemzetiségi Általános Iskola nevet. A Kis-forrás Iskolanapokat idén szeptember közepén tartottuk. Az elsősök az udvaron kis műsorral nyitották meg az ünnepi hetet, majd a tanévnyitón kapott iskolai egyenpólóban elültették a facsemetét, amit 8 éven át fognak gondozni. Ez a kis fa szimbolizálja a gyerekek és tudásuk növekedését, az iskolai egyenpóló pedig az összetartozást jelképezi. Szeptember 24-én csatlakoztunk a Magyar Diáksport Napjához, testnevelés órák keretében különböző sportágakkal ismerkedtek a gyerekek. A szerdai iskolai kirándulást és a csütörtöki sportdélutánt az esős időjárás miatt későbbi időpontra halasztottuk. Pénteken a kulturális délután keretében Interaktív mese és táncház várta az iskola minden tanulóját a Kodoba Béla Zeneiskola, tankör előadásában, amit a Szülői Szervezet finanszírozott, ezúton is köszönjük!

Októberben is sok érdekes program vár a gyerekekre. Részt veszünk a Világ Legnagyobb Tanórája projekthéten, bekapcsolódunk a könyvtári hét programjaiba, az állatok világnapja alkalmából projekthetet szervezünk. Október 5-én pályaorientációs napot tartunk. A Világ Gyalogló Nap programon is részt veszünk. Október 6-áról az iskolarádióban emlékezünk meg, 1956. október 23. alkalmából megemlékező műsorral készülünk.

Kincsesné Kuthy Etelka