Falmászáson a 2.b

A Sport43 Program olyan ingyenes élménysport program, amelyre 6 különböző sportágban, az ország 60 helyszínén lehet jelentkezi. A 2.b osztállyal falmászás sportágra jelentkeztünk. Mikulás napján délelőtt külön busszal utaztunk be Budapestre a Szentendrei úti Falmászóklubba. A gyerekek kaptak a méretükre falmászócipőt. Az oktatók a közös bemelegítés után fiú- és lánycsoportra osztották az osztályt, ezután kezdődött a falmászás részletes oktatása. Majd háromszor kellett a tanulópályán hibátlanul végig menniük a tanulóknak. Miután teljesítették a tanulópályát, önállóan választhattak pályát, amelyen képességükhöz mérten végig tudtak menni. Nagyon élvezték a gyerekek az önálló falmászást, természetesen folyamatos felnőtt felügyelettel. Nagy meglepetéseket okoztak nekem, mert olyan gyerekek tudtak felmászni a legmagasabb pontokra, akik testnevelés órán kevésbé mozgékonyak. Boldogan másztak fel újra és újra a nehéz pályákon, büszkén mutatták meg erejüket, ügyességüket. Hamar eltelt a két óra, boldogan, élményekkel gazdagodva utaztunk haza.

Payer Ferencné