Fürkész Tábor 2023, Szigetköz

Az idén hetedszer rendeztük meg evezős táborunkat a mesés Szigetközben. Negyvenöt tanulót tudtunk elvinni, akik közül többen a sátorozást választották annak ellenére, hogy az első nap 16 fok volt szakadó esővel. A gyerekek lelkesedésén, kedélyállapotán mindez egyáltalán nem látszódott, egyből kialakultak a társasjáték-csapatok, és amikor alábbhagyott az eső, az evezés is elindult. Az eredetileg alsós táborban szinte már minden évfolyam képviseltetve volt, mert nem volt szívünk a „régiek” jelentkezését visszautasítani. Külön öröm volt, hogy az ötödik osztály eltávozott légiósaival újra együtt volt a nagy csapat, akiket jó volt látni, hogy milyen jól együtt tudtak játszani, beszélgetni. Ebben az évben is voltak velünk az első osztályokból, akik egyből profi táborozók lettek Minden egyes nap választhattak a gyerekek az evezés, pecázás, strandolás és különböző játékok között, így váltak számukra érdekessé, izgalmassá a napok. Ezúton is szeretném megdicsérni az egész csoportot, mert semmilyen fegyelmezési probléma nem volt. Kreativitásuk, segítőkészségük nekünk is sok élményt adott, ami miatt szeretjük ezt a tábort szervezni. Külön köszönöm a tanároknak: Anna néninek, Szilvi néninek, Béci bácsinak, akik nyári szabadságuk alatt vállalták ezt a szép, de sok munkát is jelentő hetet.

Czakó Péter