Fürkész Tábor – Szigetköz, 2017.

Az idei fürkész tábor közkívánatra, újra a Szigetközben került megrendezésre augusztus végén. A táborban két tanuló kivételével, ugyanaz a 37 gyerek vett részt, akik az előbbi évben. A tanári csapatot Elek Mónika, Katona Levente, Czakó Péter alkották, de a hét közepétől besegített Simon Levi anyukája, Tomasovics Bernadett, aki rengeteget segített a konyhában, s akinek ezúttal is szeretnénk megköszönni az áldozatos munkáját. Szintén nagy segítséget jelentett Sallai B. Sándor tanár úr, aki ezzel a táborral búcsúzott iskolánktól, mert az új tanévben máshol fog dolgozni.

A tábor legfőbb célja volt, hogy a gyerekek, az élményeken keresztül, emlékezetes egy hetet töltsenek együtt. Ebben segít a festői Szigetköz bejárása kenuval, kerékpárral, a horgászati alapismeretek elsajátítása, a tábori élet elemeinek megismerése, elsajátítása. A tábor önellátó volt, ami azt jelentette, hogy mi főztünk, s végeztük az ehhez kapcsolódó tevékenységeket. A szállásunk egyik Duna-ág mellett épült erdei iskola volt, mely biztosított minden olyan tárgyi feltételt a Szigetköz élővilágát bemutató kiállítástól a házimozin keresztül a pinpongasztalig, amire egy gyerekcsapatnak szüksége van.

Még nem döntöttük el, hogy jövőre hova szervezünk tábort, de ez az a hely, ahová visszakívánkozik gyerek, felnőtt egyaránt.

Czakó Péter