Fürkész Tábor, Szigetköz 2019

Idén a „fürkészek” visszatértek a Szigetköz vadregényes vízi világába. A dunaszigeti erdei iskola páratlan lehetőséget biztosít a vadregényes evezéshez, fürdéshez, horgászáshoz a tábor szélén lévő Duna-ágban. Harminchat gyerekkel táboroztunk ott egy hétig.

Az első két nap a fürdésről, az evezés alapelemeinek elsajátításáról, valamint horgászatról szólt. Ez utóbbi, talán a nagy lelkesedés miatt, kezdetben a felszerelések összegabalyodásába torkolt, de végül ügyesen megtanulták. Húsz zsebpecát kellett beszerezni a falusi vegyesboltból, de megérte, mert a nap végére jó néhány halacska került horogra, amiket rövid „vendégeskedés” után visszaengedtek, természetesen három kívánság fejében. A harmadik nap már egy kisebb kenu túrát tettünk a Zátonyi Strandhoz. Itt lehetőség nyílt a fürdés mellett tollaslabdázni, focizni, valamint homokvárat építeni.

A negyedik napon volt a legizgalmasabb esemény, mikor régi barátunk, Mundi Tomi túravezetővel, egy öt órás, nagy ágrendszeri túrán vettünk részt. A gyerekek gyönyörűen teljesítettek, a sokszor dzsungelszerű lagúnákban, s ezzel nagy elismerést vívtak ki a túrázók körében. Ők voltak a legfiatalabbak, akik itt hajóztak az idén. Pénteken a nagyobbak kerékpártúrán, a kisebbek az ökopark interaktív kiállításán vettek részt, amit a park vezetője, Fűzfa Zoli tartott. Az előadás színvonalát jellemezte, hogy a gyerekek végig figyelmesen, s aktívan követték a több mint kétórás bemutatót. Nagyon jól érezték magukat a gyerekek a táborban.

Köszönjük a szülőknek, hogy bizalommal voltak irántunk, a gyerekeknek, hogy részt vettek ezen a számunkra is nagy élményt jelentő táboron. Külön köszönet kollégáimnak, Elek Mónikának, Szentirmay Annának és Katona Leventének, akik nélkül nem jöhetett volna létre ez a gyönyörű hét.

Czakó Péter