Fürkész Tábor Szigetköz 2020

Az idén negyedik alkalommal került sor a szigetközi evezős táborunkra. A tábor szervezésekor még senki nem gondolta volna, hogy több hónapos karantén következik, s a családok nyári nyaralása is eltérő lesz a megszokottól. A gyerekek majd fél év után találkoztak társaikkal, illetve kerültek újra közösségbe, ezért is volt az átlagosnál nagyobb izgalom az indulás eljöveteléig. Az idei év azért is volt különleges, mert az első osztályból is szép számmal jelentkeztek, így az egész alsó tagozatból voltak „fürkészek”. Összesen 37 alsó tagozatos tanuló vett részt a táborban, ez volt az oka annak, hogy idén felső tagozatból nem tudtunk gyerekeket vinni a limitált férőhely miatt.

Az elmúlt évekhez hasonlóan külön autóbusszal utaztunk Dunaszigetre, ahol a vadregényes Duna-ág melletti erdei iskolában foglaltuk el a bázisunkat. Már az első nap megkezdődött a  kenuzás fortélyainak elsajátítása. Amíg három kis csapatban gyakorlatoztak, addig a többi gyerek fürdött, valamint pecázott. Kurucz Flóri fogta ki az első halacskát, s mint igazi sporthorgász, vissza is engedte.

A táborban lehetőség nyílt a sátrazás kipróbálására is. Érdekes módon ezt főleg a lányok választották. Dicséretükre váljék, hogy a nagy vihar idején is a sátorban maradtak, nem akartak az épületbe átmenni, annak ellenére, hogy ezt felajánlottuk nekik. A hat nap alatt többször mentünk el kis túra keretében a Zátonyi stradra, ahol  a remek homokos part nem csak a fürdőzésre, hanem várépítésre is kiváló lehetőséget nyújtott. Pénteki napra tettük a nagy dunai túránkat, ahol a gyerekek 12 km-t eveztek példásan. Nagy elismerésben részesültünk, mivel a tíz hajóból ötben a kormányos is kisgyerek volt.

Az utolsó estén megtartottuk a bátorság próbánkat, melynek keretében a gyerekek  elhozták a kis erdőből, a folyó vízi tündérének gyógyulásához szükséges gyógyleveleket.

A sikeres táborhoz nélkülözhetetlen volt az összeszokott tanári csapat is: Mónika, illetve Anna néni, valamint Levi bácsi, köszönöm a segítségüket. Ezen kívül köszönöm a szülőknek is, hogy bizalommal voltak irányunkba, s elengedték gyermekeiket, valamint hálásak vagyunk a Korszerűbb Iskoláért Alapítvány anyagi támogatásáért.

Czakó Péter, a tábor szervezője