Fürkész Tábor Szigetköz 2021

Idén ötödik alkalommal tartottuk meg mintegy ötven fővel evezős táborunkat a festői Szigetközben. Felmerül a kérdés, hogy miért térünk vissza erre a helyre, miért nem váltunk, hiszen évekkel ezelőtt mindig új tájakra vittük a fürkészeket. Egyszerű a válasz: a hely magához kötött a megunhatatlan szépségével, nyugalmával, álandóságával. Ez az a paradicsom, ahol valóságosan átélhetjük a természet adta lehetőségeket, s mellette egy igazi közösségi élményben részesülünk. Ez az a tábor, ahol a gyerekek szabadon választhatnak a fürdőzés, evezés, a pecázás, a társasjátékozás, és tollasozás között. Ezekben nyújtanak segítséget a pedagógusok, / Németh Szilvia, Szentirmay Anna, Katona Levente, Czakó Péter/, akik ilyenkor felügyelnek, segítenek a kis csapatoknak. Ismét voltak közös programok, mint a nagy ág túra, vagy a Zátonyi Strand. Ez előbbinél volt segítségükre Mumdi Tamás, a Szigetköz Matula bácsija.

Ez a hely képes arra, hogy a gyerekek lemondjanak a magnóból bömbölő zenéről, a televízióról, s nem kezdenek méltatlankodni azon, hogy miért nincs Wifi, a telefonjaikat csak késő délután használják, hogy elmeséljék aktuális élményeiket a szüleiknek.

A perbáli fürkészeket mára már befogadták, régi ismerősként kezelik a helyiek, s várják jövőre is.  Mi újra ott leszünk.

Czakó Péter