Fürkész Természetjáró Tábor

Bakony 2018. augusztus

Harmadik alkalommal került megrendezésre iskolánk Fürkész Természetjáró Tábora.  A két év Szigetközi kenuzását a Bakony vadregényes erdeinek bebarangolására váltottuk fel, főleg kerékpáron.
A gyerekcsapat nem változott az előző évekhez képest, ezért az alsós tábor lassan felsőssé alakult. Ez ott is jelentkezett, hogy az indulás napján a kerékpárok utánfutóra pakolása nem volt egy egyszerű művelet, mivel már mindenkinek felnőtt biciklije volt.

A kirándulások mellett több vár felkeresése is szerepelt a tervünkben. Az első ilyen volt Csókakő vadregényes szépen felújított vára, mely évszázadokig ellenőrizte a Vértes és a Bakony közötti fontos országos utat.
Ezután a Bakony fennsíkján elterülő Tésre utaztunk, ahol az evangélikus parókia nyújtott lakhelyet. A patinás épülethez templom is tartozik, ami a mai napig aktív gyülekezettel rendelkezik. Nagy élmény volt felkeresni a világon egyedülálló, hat falapátos szélmalmot, ami még a mai napig működőképes.
A kirándulások közül szeretném kiemelni a Római-fürdőhöz vezető kerékpártúrát. A hely valójában a Galya-patak vízesése egy kb. két kilométeres szurdokvölgyben. A 32 fokos melegben jól esett megmártózni a patak hűsítő vizében.
Egy másik alkalommal autóbuszkirándulás keretében megnéztük a Cseszneki várat, majd meglátogattuk a Zirci Apátságot, valamint az Arborétumot. Az apátságban nagy élmény volt a természettudományi múzeum, ahol a színvonalas vitrinek elevenítették fel a Bakony gazdag állat és növényvilágát.

Az idén is Elek Mónikával és Katona Leventével alkottuk a tanári csapatot, akiknek ezúton is köszönöm a munkájukat. A családias tábornak csak egy „hibája” akadt, hogy az öt nap rövidnek tűnt. Nem baj, majd jövőre folytatjuk!

Czakó Péter táborszervező