Iskolai karácsonyi ünnepség – 2023

December 20-án összegyűlt iskolánk apraja-nagyja, hogy együtt várják ezt a csodaünnepet, a karácsonyt. Vendégek, szülők, pedagógusok, segítő dolgozók és a gyerekek gyűltek össze az aulában. Iskolánk igazgatója, Bors Andrea karácsonyi köszöntője nyitotta meg az együttlétünket. Ezt követően a svábtáncosok bemutatóját láthattuk Rintek Nóra Szvetlána vezetésével. A gyerekek kérésére két polkát, a Sternpolkát és a Trampelpolkát adták elő nagy odafigyeléssel, ügyesen. Ezután az alsó tagozatosok vidám, verses, dalos műsora következett. Német dalokból és versekből állították össze műsorukat felkészítőik: Bakai Anikó, Mayerné Aller Rita és Sáfárné Földi Mária.

Az énekkarosok minden műsorunkon gyönyörűen szerepelnek. Ebben az évben újdonságként a hetedik osztályosok is csatlakoztak az éneklőkhöz, akik hangcsövekkel kísérték az utolsó dalt. Az ő felkészítőjük Bors Andrea igazgatónő volt. Az énekkar után lépett színpadra a tanárok kórusa, akik hangszeres kísérettel két csodaszép dalt énekeltek. Néhány éve hagyomány, hogy a harmadikosok kis jelenettel, színdarabbal kedveskednek a nézőknek. Idén a Döbrögi karácsonya című jelenetre esett a választásuk. Fantasztikus játékkal, átéléssel, ha kellett, humorral remekeltek a gyerekek. Segítőjük Csátiné Varga Mónika volt. A gyönyörű karácsonyi műsort a Nefelejcs kiskórus zárta. Bár ők német dalokkal szoktak fellépni, most egy szép musical számot énekeltek. Zongorán kísért Rimóczi Forró Csengele. Az énekkarosok és a Nefelejcs kiskórus felkészítője Sáfárné Földi Mária. Szépen zárult ez az év. Ezzel az ősi ír áldással kívánunk mindenkinek áldott szép karácsonyt: „Fagyos, dermesztő napokon valakitől kapj mindig meleg szavakat. Sötét éjszakáidat telihold világítsa meg, és járható út vezessen mindig házadig!”

Csátiné Varga Mónika