Iskolai tábor-Párkány

2017. június 25-július 1.

Hova menjünk,
milyen tájra?
Hegyre talán
vagy pusztára?

Folyópartra
vagy erdőbe?
Faluszéli
zöld mezőre?

Lepkét fogjunk
vagy horgásszunk?
Vagy mégiscsak
hegyet másszunk?

Akár erdő,
akár folyó:
gyönyörű a
vakáció!

(Zelk Zoltán: Vakáció)

Az idei vakáció alatti táborunkat a Duna másik oldalára – a tőlünk nem messze fekvő – szlovákiai Párkányba szerveztük.

A vasárnapi indulás után megálltunk Csolnokon, ahol megnéztük a Kitelepítési emlékművet, melyet összehasonlítottunk a perbálival. Német családneveket kutattunk a II. világháborús emlékmű márványtábláján, majd utunkat folytatva az Esztergomi Bazilikában tettünk látogatást. Délután a 42 fős gyerekcsapat (1. osztályos diáktól 8. osztályosig) megérkezett szálláshelyükre, melyet a szokásos szobabeosztási nehézségeken túljutva elfoglaltunk.

Másnap feltérképeztük a strandot: rengeteg medence, csúszda, fagyizó, gyönyörű rálátás a bazilikára, stb., minden, amire kánikulában az ember vágyik. Az itt eltöltött napok során ismét gazdag programban volt részünk: fél napot töltöttünk a strand melletti kalandparkban, átmentünk kisvasúttal Esztergomba, ahol hajókáztunk a Dunán, ellátogattunk Lévára Edit néni idegenvezetésével. Elmesélte Ende történetét, akit a várban végeztek ki (sőt a hangját is „hallottuk”). S természetesen szinte minden nap strandoltunk, s megünnepeltük szüli- és névnaposainkat. Az elmaradhatatlan vetélkedőn ismét játékos vidám feladatokat oldottak meg a csapatok: vízivó, valamint ügyességi versenyek, táncverseny, totó a tábor során történt eseményekről, múmiakészítés. Sokat nevettünk a csapatok által előadott ötletes reklámokon is. A vetélkedő eredményhirdetése után hagyományainkhoz híven elbúcsúztattuk az utolsó alkalommal velünk táborozó nyolcadikosainkat.

Hamar elszállt ez a hét nap, azt vettük észre, hogy bepakolt bőröndjeink, s Irén néni biciklije velünk együtt ismét a buszon vannak. A hazaúton megálltunk egy utolsó közös fagyizásra Esztergomban. Ismét élménydús napokat tudhatunk magunk mögött.

Köszönjük Perbál Község Német Önkormányzatának és a Korszerűbb Iskoláért Alapítványnak, hogy az idei évben is hozzájárultak tábori programjaink megvalósításához!

Edit néni, Irén néni és Anikó néni, valamint a táboros diákcsapat