Kis-forrás Iskolanapok

Iskolánk névadása óta minden évben megünnepeljük a Kis-forrás Iskolanapokat. A hagyománnyá vált eseményeket egyaránt várják a gyerekek, tanárok, szülők.
Előzetes felkészülést igényel a Ki mit tud-ra való készülés, ebben szülők segítik a gyerekeket.

Szeptember 27-én 15 órakor izgatott, vidám tanulóink várták a kezdést. Sokszínű műsorszámokkal készültek a Ki mit tud-ra: verssel, népdalokkal, tánccal, hangszeres műsorszámokkal: gitárral, citerával, énekkel, színdarabbal szórakoztatták a közönséget. A színvonal olyan kiemelkedő volt, hogy a zsűri döntése szerint a november 11-i kulturális esten minden műsorszámot előadhatnak.

Szeptember 28-án madárijesztők készültek az iskola kerítése mögé. Inkább csalogatóak, mint ijesztőek. Kintről hívogatják a járdán sétálókat. Hölgyeket, urakat, focistákat, türelmes buszra váró bábukat öltöztettek jelmezbe a gyerekek. Délután újabb facsemetével gyarapodott az iskola udvara. Kedves versek, dalok kíséretében ültették el az első osztályos gyerekek kis fájukat. Milyen fát? „Azon meg nem terem más, mint zamatos meggy.”

Szeptember 29-én, csütörtökön filmeket néztünk az iskoláról, amelyeket régi diákjaink készítettek. Sokat nevettek a gyerekek, milyen kicsik voltak pár éve: „Nézd! Ott a testvérem, az osztálytársam, a tanító nénim!” A hangulat még fokozódott a díjat nyert német nyelvű színdarabbal, amely egy táncos szülinapot idézett fel.

Szeptember 30-án, pénteken sportnap volt az iskolában. Beneveztünk a Magyar Diáksport Napja 2016 rendezvényre. Iskolánk minden tanulója és legtöbb nevelője lefutotta a 2016 métert. A nagy melegben jól esett a friss üdítő, amivel az iskolában várták a gyerekeket. Az alsó tagozatos focibajnokságon repültek a gólok, néha hullottak a könnyek, ha nem nyert egy csapat. Az eredménytől függetlenül a sportnapon minden részt vevő kapott egy kis édességet. A felsősök ügyességüket tehették próbára állomásonként egy –egy sportos feladattal, nekik is járt a jutalom édesség.

Az esti családi sportnap érdekes feladatai mindenkinek nagyon tetszettek. Igen csak erő próbálók voltak az ötletes feladatok. A szurkolás, bíztatás itt sem maradt el. Fáradtan, de jó hangulatban fejeztük be a napot. „Jó kis nap volt ez!” Mondták felnőttek, gyerekek.

Királyné Halmosi Edit