Könyvtári órán a 3. osztály

A harmadikosok december 5-én voltak könyvtári órán. Seregley Erzsébet könyvtárostanár várta a csapatot. A papír, a könyv, a könyvtár volt a téma. Erzsébet néni mesélt a gyerekeknek az írásról, a papír előtti történeti időkről. Néztünk két kis ismeretterjesztő filmet a papír történetéről. Megnézhettünk egy igazi merített papírt, meg is hallgattuk annak készítésének módját. A már tanult betűrend alkalmazását megfigyelhettük a polcokon. Ezt követően papírtekercsekre írt titkos üzeneteket fejthettünk meg. Majd origamizás és hópehely hajtogatás következett. Végre aztán jöhettek a könyvek, az olvasás! Mindenki talált érdekes, vicces vagy éppen komoly olvasnivalót. Köszönjük kedves Erzsébet, hogy ilyen érdekes napot tölthettünk a könyvtárban! Elrepült a két óra!

Csátiné Varga Mónika és a 3. osztály