Márton-nap

Márton – napi programjaink

A november 11-i pénteki nap a Márton – nap jegyében telt az iskolában és az óvodában. Délelőtt elkészültek a Márton-napi lámpások, ebédre libahús is volt, mindannyian ettünk is belőle, nehogy szegények legyünk az elkövetkezendő időszakban.
Ebéd előtt az óvodások és az iskola alsó tagozatos osztályai Lévai Tímea és Poppre Ádám Márton-napi zenés előadásán vettek részt a Perbáli Német Nemzetiségi Önkormányzat finanszírozásával a Közösségi Házban. Hallottunk őszi, magyar énekeket, verseket, valamint német nyelvű Márton-napi dalokat előadásukban, melyekből kifejezetten erre az alkalomra készültek. Az előadás során a lelkes közönséget is bevonták a játékba, éneklésbe, a gyerekek boldogan énekelték az előadókkal a dalokat. A tanítás után az iskola kulturális délutánja zajlott, szintén a Közösségi Házban. Felléptek az iskolai Ki? Mit? Tud? résztvevői, valamint a citeraszakkör csoportjai, és láthattunk osztályprodukciókat is.
Sajnos az esti lámpás felvonulás – a gyerekek bánatára – az eső miatt nagyon lerövidült, de az iskola ebédlőjében meleg teával és pogácsával kínáltak kicsiket és nagyokat a szülői szervezet tagjai, amit az óvodához tartozó konyhai dolgozók készítettek. Köszönjük!

Bakai Anikó