Mesemúzeumban a 2.a osztály

Idén a Mikulás élménykirándulást hozott nekünk ajándékba a budapesti Mesemúzeumba. Izgatottan vártuk ezt a napot, a gyerekek és én is nagyon kíváncsiak voltunk, vajon mit is lehet látni egy mesemúzeumban? Találkozhatunk a hétfejű sárkánnyal vagy Tündér Ilonával, esetleg a Mignonokkal, Spongyabobbal, Mazsolával és Tádéval, Vackorral? Velük igazából nem találkoztunk, de megtudtuk, hogy milyen egy igazi mesehős. Okos, bátor, furfangos, ügyes, jószívű. A program során hét próbát kellett teljesíteniük a gyerekeknek. Mesekirakót raktak ki, kinyitották a meseajtót, mesét hallgattak, a mesebeli erdőben a boszorkány főzeteit szagolgatták, mesebeli állathangot ismertek fel, elvezették a királykisasszonyt a királyfihoz. Átmásztak a sárkány várán és megnéztek egy óriási sárkánytojást is, ahol elmondhatták egy titkos kívánságunkat is. Végül a királyi palotában átváltoztak királyfivá, királylánnyá, sárkánnyá, lovaggá és udvari bolonddá. A próbák teljesítésével kiérdemelték a mesehős-igazolványt. A próbák teljesítésével a gyermekek saját értékeiket megerősítették, önismeretüket, kitartásukat fejlesztették. Nagyon jól éreztük magunkat. Köszönjük a Mikulásnak, hogy egy újabb élménnyel ajándékozott meg minket!

a 2.a osztály és Rintek Nóra Szvetlána