Nyári tábor – Kisinóc

2019. június 24-június 30.

Idei hagyományos nyári állótáborunkat Kisinócra szerveztük. A Börzsöny hegység legrégebbi tradicionális turista háza melletti apartmanokban, erdővel és patakokkal szegélyezve, csendes, családias környezetben töltöttünk el egy hetet iskolánk 59 tanulójával. A csapat összetétele vegyes volt, második osztálytól nyolcadik osztályig vettek részt tanulóink.

A programokat előre megterveztük, naponta fürödtünk a tábor saját medencéjében, íjászkodtunk, térképet szerkesztettünk, kincset kerestünk. Egy hosszú gyalogtúra keretében elmentünk Nagyírtásra, onnan kisvasutaztunk Nagybörzsönybe. Ott ellátogattunk az 1851-ben épült Antal-féle műemlék vízimalomba, majd megnéztük a Pest Megyei Malomipari Vállalat által fenntartott a malomipar történetét bemutató kis kiállítást.

Eltöltöttünk egy forró napot a Párkányi Strandon. Váci kirándulásunk alkalmával a váci múmiák korát, életét bemutató állandó helytörténeti kiállítást tekintettük meg a Tragor Ignác Múzeumban. A visszaúton megálltunk Kismaroson és megnéztük az Ulmi skatulya szobrot. Horváth István 2004-ben felavatott szobra annak állít emléket, hogy sváb őseink a XVIII. század első felében német nyelvterületekről a szobor által ábrázolt tutajon érkeztek.

Sokat társasjátékoztunk, sakkoztunk, tollasoztunk, fociztunk, röpladáztunk, csatangoltunk a szállásunk körül és jókat ettünk a tábor kiváló konyhája jóvoltából.

Egyik este izgalmas, éjszakai, erdei túrán vettünk részt, egy másikon hagyományosan megünnepeltük szülinaposainkat. Megtartottuk szokásos vetélkedőnket is, melyet egy, a tábor életéről szóló feladatlap kitöltésével kezdtünk, majd különféle ügyességi, gyorsasági feladatok következtek (csokievő, szörpivó, lufifújó verseny, mocsárjárás, szigettánc és az elmaradhatatlan reklám készítés).

Utolsó este elbúcsúztattuk a 8. osztályos, éveken át kitartóan velünk táborozókat.

A gyönyörű környezetben, tartalmas programokkal teli néhány nap nagyon gyorsan elrepült. Vasárnap reggel buszra szálltunk, megálltunk egy fagyizásra Dorogon, majd élményekkel telve hazaérkeztünk Perbálra. Ismét jól éreztük magunkat mindannyian!

Köszönjük a Korszerűbb Iskoláért Alapítvány és Perbál Község Német Nemzetiségi Önkormányzatának a tábor megvalósításához nyújtott anyagi támogatását!

Juhászné Szatmári Irén, Makainé Kováts Judit, Rintek Szvetlána, Bakai Anikó
és a táborozó gyerekek