Siófoki tábor

Iskolánk három rendszeresen táboroztató pedagógusaként idei táborunkat a szünidő első hetére szerveztük a Balaton partjára, melyen 37 tanuló vett rész kicsiktől a nagyokig vegyesen. Az idén is tartalmas programokon vettünk részt: kalózkodtunk a Balaton közepén, helyi nyitott oldalú kisbusszal utaztunk a Bella állatparkba, ahol nemcsak megnézhettük a lakókat, hanem meg is simogathattuk őket. Sokat nevettünk a nagyok buborékfociján. is. Megrendeztük szokásos táborzáró vetélkedőnket, amit kvíz kérdések megválaszolásával indítottunk. A kérdések a tábor egyhetes programjára, valamint német nemzetiségi tartalomra, a betelepülésre épültek. Ezután ügyességi, gyorsasági feladatok (csoki evés késsel, villával, szörpivás szívószállal, lufiban elrejtett feladatok megoldása, ceruzalógatás flakonba) következtek. A végén a gyerekek rögtönzött csapatai és a táboroztatók vicces reklámokat adtak elő egymásnak, melyeken sokat nevettünk. Este pedig sor került hagyományos bátorságpróbánkra is.

Az egyhetes nyári hőségben természetesen minden nap strandoltunk, vízi bicikliztünk, csúszdáztunk, fagyiztunk.

Az idei tábor különlegessége volt, hogy magunk készítettük ételeinket, főztünk, sütöttünk pizzát, palacsintát. S természetesen a mosogatás terheit is megosztottuk. Gyorsan elszállt az egy hét, s újra szép emlékekkel, sok élménnyel tértünk haza. Köszönjük Perbál Község Német Nemzetiségi Önkormányzatának, és a Korszerűbb Iskoláért Alapítványnak, hogy anyagi támogatásukkal hozzájárultak a tábor programjainak megvalósulásához!

Juhászné Szatmári Irén

Rintek Szvetlána