Tábor-Izmény

2020.06.29-07.05.

Iskolánk négy pedagógusa által szervezett idei nyári táborunkon 59 tanuló vett részt, vegyes korosztállyal (1-9. osztályig). Izményen, egy nagyon kicsi sváb zsákfaluban töltöttünk el egy hetet.

Szálláshelyünk tágas udvarán, kertjében sokféle lehetőség nyílt a játékra, mozgásra, az udvari medencében pedig a mindennapi fürdőzésre.

Kirándultunk az Abaújlaki Cseppkőbarlanghoz, strandoltunk Magyarhertelenden. Pécsett eltöltöttünk egy napot, ellátogatva nevezetességeihez, majd közös fagyizással fejeztük be a kirándulást.

Idei táborunkat joggal nevezhetnénk német honismereti tábornak is. Az alig 500 lakosú kis községben gyönyörű sváb épületek állnak még a mai napig is. Faluportyánkon megnéztük a be-és kitelepítési emlékművet, elsétáltunk a falu németajkú lakossága által épített evangélikus templomhoz, s megnéztük a körülötte lévő sváb sírokat is.

A séta előtt honismereti előadást hallgattunk a svábok betelepüléséről, itteni életükről, hagyományaikról, szokásaikról és elűzetésükről.

Egy más témájú előadáson, vetélkedőn érdekes dolgokat tudtunk meg magyar őseink vándorlásairól, fegyvereiről, harci szokásairól, melyet korabeli divatbemutatóval, kardcsatával és íjászkodással fejeztünk be.

Készítettünk tábori egyenpólót batikolással, fociztunk, röplabdáztunk, pingpongoztunk, tollasoztunk, sokat mozogtunk. A tábor utolsó napján megtartottuk hagyományos vetélkedőnket humoros ügyességi feladatokkal, valamint a tábor életéről szóló kérdések megválaszolásával. Elballagtattuk nyolcadikos táborosainkat. Búcsúvacsoránk – helyben sütött pizza – után sor került az éjszakai bátorságpróbánkra is.

Tartalmas, mozgalmas programokkal teli napokat töltöttünk el együtt, ahol a három hónapos „otthonlét” után kicsik és nagyok egyaránt felszabadultan, nagyon jól érezték magukat.

Köszönet Perbál Község Német Nemzetiségi Önkormányzatának, valamint a Korszerűbb Iskoláért Alapítványnak anyagi támogatásukért, mellyel színesebbé tehettük táborunk napjait!

Juhászné Szatmári Irén, Királyné Halmosi Edit, Rintek Szvetlána, Bakai Anikó
és a táborozó gyerekek