Véget ért a „Lépéssel nyerhetsz!”- „Kerüld meg a Földet az iskoláddal az Egyenlítő mentén!” kihívás

A Budakörnyéki Egészségprogram a gyermekkori elhízás megelőzése érdekében, szabadtéri mozgást ösztönző 3 hónapos kihívást hirdetett a Budakörnyéki Társulás iskoláinak. A “Lépéssel nyerhetsz” kihívás célja az volt, hogy a program alatt az iskolák az egyenlítő hosszának megfelelő lépést gyűjtsenek össze, gyaloglás, kocogás vagy futás formájában. Egy iskola számára a kilométerek gyűjtésébe az iskola tanulóin kívül csatlakozhattak az iskola tanárai, dolgozói, valamint barátok, családtagok, ismerősök Magyarország bármely részéről. Ennek csupán egy feltétele volt, letölteni az applikációt és kiválasztani iskolánkat, így a meghirdetett időtartam alatt folyamatosan iskolánknak lehetett gyűjteni a kilométereket.

Iskolánk a második helyet szerezte meg a versenyben, egy diákra levetítve 77,56 kilométerrel, és összesen lehengerlő 16 287 megtett kilométerrel. Július 7-én tantestületünk kis „csapata” részt vett a kihívás tanintézményi versenyének díjátadásán, ahol a második helyezésünkért elismerő oklevelet és 100 ezer forintos Decathlon vásárlási utalványt vehettünk át. Az esemény nagyon szép környezetben Budakeszin, a Mamutfenyőknél került megrendezésre.

Nagyon köszönjük a pedagógusoknak, munkatársaknak, szülőknek, gyerekeknek, ismerősöknek, mindenkinek, aki iskolánkért gyalogolt, kocogott, kirándult, hogy gyűjtötte a lépéseket és a kilométereket. Örülünk, hogy e program által ilyen sok embert tudtunk mozgósítani, megmozgatni. Köszönjük a szervezőknek, köszönjük dr. Rákosy Zsuzsának.

Köszönet minden iskolánkért gyaloglónak!

Bors Andrea intézményvezető