Levél a felső tagozatos szülőknek, diákoknak!

Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

Iskolánkban a kormányrendelet értelmében meghatározatlan ideig online felületen folyik az oktatás. Ez a diákoktól, a szülőktől és a tanároktól is nagyobb odafigyelést és új rendszerek, napirend kialakítását teszi szükségessé annak érdekében, hogy a tanévben előírt tananyagot a diákok elsajátíthassák. Nagyon fontos, hogy mindenki teljesíteni tudja a tanévi tantervi követelményeket. Szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy valamennyi online anyag a tanulás célját szolgálja. Ezek nem oszthatók meg, más célra nem használhatók fel! (Amennyiben ez megtörténik, jogi következményeket vonhat maga után.)

Osztályonként szeretnénk létrehozni új tanulói facebook-csoportokat szülői vagy/és tanulói fiókkal, hogy a szülők is követni tudják a felületen megosztott feladatokat, tananyagokat. Ebbe a csoportba az osztály tanulói is bejelentkezhetnek, de amennyiben valamelyik tanulónak nincs saját facebook hozzáférése, ő is megkapja a tanulnivalókat. Fontos, hogy ez a felület csak azt a célt szolgálja, hogy a tanulnivalók itt elérhetők legyenek, ide nem várunk hozzászólásokat, arra az eddig használt csoportokban és felületeken van lehetőség. Az osztályfőnökök fogják a csoportokat megalapítani, ők koordinálják a tanulói csoport feladatait, tanulását. Kapcsolatot tartanak a többi szaktanárral és a szülőkkel, tanulókkal. A facebook profilon lehetőség van és ajánljuk, hogy korlátozzák le a gyerekek számára az egyéb nem nekik való tartalmakat, ehhez az osztályfőnökök tudnak segédanyagot küldeni.

A gyerekek egy hétre összeállított hetitervet fognak kapni a szaktanároktól, ezekben órarend szerint fognak szerepelni tantárgyanként a tananyagok és a hozzájuk tartozó tankönyvi és online feladatok. A Messenger funkcióval a szaktanártól közvetlenül egyénileg is lehet kérdezni, segítséget kérni.

A megosztott feladatokat meg kell nézni, illetve meg kell oldaniuk a tanulóknak, mert ezeket az elvégzett feladatokat tudja a pedagógus értékelni, és ezek alapján osztályzatot is kaphatnak a tanulók. Azoknak a feladatoknak a megoldását, amelyet a tanár külön kér, megadott időpontra a szaktanárok e-mail címére kérjük visszaküldeni. A jegyeket továbbra is az e-napló felületén követhetik nyomon.

Ezen kívül egyes tantárgyaknál élő videó kapcsolat tartására is lehetőség lesz a ZOOM programon keresztül. Ennek elérhetőségét is az osztály facebook csoportjában teszi közre a tantárgyat tanító pedagógus. A héten már elindul az online tanulás, a gyerekek megkapják a heti tananyagot.

Minden segítséget megadunk a tanulóknak az önálló tanuláshoz. Kérjük a szülőket, hogy ellenőrizzék a gyerekek felkészülését, tanulását napi szinten, heti szinten. Javasoljuk, hogy alakítson ki minden tanuló napirendet. Az időbeosztásnál vegyék figyelembe, hogy mozogjanak is eleget, legyenek a levegőn. Kérésünk, hogy a gyerekek otthon tartózkodjanak, ne menjenek közösségbe, hiszen a fertőzésveszélyt csak így lehet elkerülni és a betegség terjedését megállítani. A tanulóknak tanulni kell, csak a megszokottól eltérő formában. Ehhez kérjük a szülők segítségét és támogatását.

Együtt minden nehézséget megoldunk! Hajrá Kis-forrás!

2020. március 16.

A Kis-forrás Német Nemzetiségi Általános Iskola felsős pedagógusközössége és vezetősége