Levél alsó tagozatos szülőknek!

Kedves Szülők!

2020. március 16-ától iskolánkban is elkezdődik a tantermen kívüli oktatás.
Sokat dolgoztunk a legjobb, legegyszerűbb és leghatékonyabb formán. A folyamat nekünk is új, mi is tanuljuk, de együtt sikerülni fog!

A tanuláshoz való jog érvényesítése érdekében a pedagógusok az infokommunikációs eszközök használatával, távolról, online adnak tájékoztatást a tanulóknak. Támogatják őket a tanulásban, megjelölik a feldolgozandó tananyagrészeket és meghatározzák a számonkérés vagy a beszámolás módját.

Ezt az osztályok facebook csoportjában, illetve e-mailben teszik majd meg. Kérünk ezért mindenkit, hogy ezeket a felületeket folyamatosan figyelje!

Az osztályfőnökök hétfőn felteszik a tanulói vagy szülői facebook csoportokba a hetitervet. Ez egy órarend formátum, amiben benne vannak az órák anyagai, a feldolgozandó tananyag.

Minden nap elküldik az aznapi órarend tanóráihoz kapcsolódó anyagait. Igyekszünk úgy összeállítani a tennivalókat, hogy az mindenki számára érthető és elérhető legyen. Az órák anyagának elsajátítása elsősorban hagyományos formában történik majd, a gyakorláshoz pedig többféle digitális anyagot kínálunk – filmeket, PPT-ket, internetes gyakorló oldalakat, tankockákat. A tanítók igyekeznek személyes módon is megjelenni ebben a folyamatban, hangfile-ok, videós bejelentkezések formájában.

A pedagógusok folyamatosan jelzik majd, hogy mit, milyen módon szeretnének számon kérni, természetesen figyelembe véve a szülők, gyerekek lehetőségeit.

Áll mellettünk egy fantasztikus csapat. A szülők közössége, akiknek köszönhetően nyugodtak vagyunk, mert tudjuk, hogy együtt bármit megoldunk!

Köszönjük, hogy vagytok! Vigyázzatok magatokra és a gyerekekre, hogy néhány hét múlva ott folytathassuk, ahol pénteken abbahagytuk.

Minden más lesz, de a köztünk lévő kötelék erősödni fog.

Hajrá Kis-forrás!

2020. március 16.

A Kis-forrás Német Nemzetiségi Általános Iskola alsós pedagógusközössége és vezetősége