TrachtTag

Perbál Község Német Nemzetiségi Önkormányzata és a Kis-forrás Német Nemzetiségi Általános Iskola az idei évben meghirdeti a TrachtTagot.

Hogyan vehetsz részt?

Nincs más dolgod, mint kiválasztani egy ruhadarabot, vagy kiegészítőt és a hétköznapi ruháddal összekombinálva egész nap, vagy egy napszakban hordani. Lehet ez egy kendő, egy kalap, egy mellény, egy kiegészítő, stb. Így kívánjuk közelebb hozni elődeink életét a sajátunkhoz, emlékezni rájuk és mindarra, amit a szívünkben őrzünk róluk. Ha tudsz, készülj fel, hogy tudj valamit mondani a ruhadarabodról, amit viselsz. Fontos, hogy értsd és mások is értsék, mit ünnepelünk azon napon, és mi az, amit a többin sem feledünk.

Mit szeretnénk kérni?

Ünnepeljünk együtt április 28-án!

Mindenkinek izgalmas készülődést, egyedi ötleteket, kellemes TrachtTag-ot!

Az az osztály, amelyikben arányaiban a legtöbb tanuló beöltözik és fotó készül róla, melyet a nemzetiségi önkormányzathoz eljuttat, pizzát kap ajándékba! (Tantestület is nevezhet!)