„Túl a hulladékhegyen” című környezetvédelmi vetélkedő

A Magyar Természetvédők Szövetsége „Túl a hulladékhegyen” címmel, 3 fordulós környezeti nevelési vetélkedőt hirdetett a budapesti és Pest megyei iskolák, 10-14 éves diákjaiból álló, 5 fős csapatok számára. A vetélkedő 2018. január 15-től 2018. március 31-ig tartott. Az iskolánkból a hetedik évfolyam diákjai jelentkeztek a megmérettetésre. Név szerint szeretném őket említeni: Herendi Réka, Kiss-Tamás Julianna, Nagy Flóra, Pregitzer Anna, Rintek Jakab. A tanulók csapatuknak a „Hulladék-szigetek” nevet adta.

A levelezős vetélkedő feladatai nagyon változatosak voltak, a diákok számos érdekes feladatban bizonyíthatták tudásukat, jártasságukat a szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatosan. A feladatok között számos kreatív és alkotó jellegű feladat is helyet kapott. A diákoknak felmérést kellett készíteni az otthoni és az iskolájuk szelektív hulladékgyűjtésével kapcsolatban. A tanulók a feladatok révén komplexebb képet kaphattak a szelektív hulladékgyűjtésről, és a hulladékok kezeléséről, élettani hatásairól. A többfordulós levelező versenyen az induló 150 iskolából iskolánk 7. osztályos csapata a 10. helyen végzett, oklevél és ajándékjutalomban részesültek.

Felkészítő tanáruk: Katona Levente