Aktuális / helyesírási verseny

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

Ebben a tanévben is részt vettünk a Simonyi Zsigmondról elnevezett helyesírási versenyen, amelyet felső tagozatosok számára írnak ki a szervezők, és amely most már évek óta digitális formában kerül megrendezésre. Két ütemben zajlott az online verseny: március 12-én a 7-8., 19-én pedig az 5-6. osztályosok korcsoportja ült gép elé az informatika teremben, hogy megoldja a cseppet sem könnyű feladatsort. Senkin sem fogtak ki a nehéz kérdések, szép eredmények születtek. A legjobb eredményeket elért tanulók: Rimóczi Lilla (5.o.), Tompa László (6.o.), Csépány Petra (7.o.)

Külön dicséret illeti Tompa László 6. osztályos tanulót, aki továbbjutott a következő fordulóba.

Gratulálunk minden versenyzőnek!                                                                                          Osztroluczkiné Tóth Zita

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

Ahogy minden évben, idén is megrendezésre került iskolánkban a Simonyi Zsigmondról elnevezett helyesírási verseny. A megmérettetésen felső tagozatos diákok indulhatnak, így most is közülük fogadtuk a jelentkezőket. A szervezők a Covid óta digitális formában indítják a versenyt. Ez az indulók számára a hagyományos felkészülés mellett plusz feladattal jár, hiszen (főleg az először versenyzőknek) meg kell ismerkedniük az online felülettel is. A március közepi próbateszt után az  5. és 6. osztályosok március 22-én, a 7. és 8.-osok pedig március 23-án töltötték ki a könnyűnek igazán nem mondható feladatlapokat. Nagy dicséret illet minden résztvevőt, aki szabadidejében vállalta a felkészülést és a versenyre is eljött. A legjobb eredményt elért tanulók osztályonként:

5.o. Hibbey Bulcsú, 6.o. Csorba Éva, 7.o. Vájsz András, 8.o. Keresztes-Nagy Ágota

Gratulálunk minden versenyzőnek!

Osztroluczkiné Tóth Zita