Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

Ebben a tanévben is részt vettünk a Simonyi Zsigmondról elnevezett helyesírási versenyen, amelyet felső tagozatosok számára írnak ki a szervezők, és amely most már évek óta digitális formában kerül megrendezésre. Két ütemben zajlott az online verseny: március 12-én a 7-8., 19-én pedig az 5-6. osztályosok korcsoportja ült gép elé az informatika teremben, hogy megoldja a cseppet sem könnyű feladatsort. Senkin sem fogtak ki a nehéz kérdések, szép eredmények születtek. A legjobb eredményeket elért tanulók: Rimóczi Lilla (5.o.), Tompa László (6.o.), Csépány Petra (7.o.)

Külön dicséret illeti Tompa László 6. osztályos tanulót, aki továbbjutott a következő fordulóba.

Gratulálunk minden versenyzőnek!                                                                                          Osztroluczkiné Tóth Zita