Aktuális / öko

Fenntarthatósági hét – Föld-napja

Iskolánk, Öko-iskola révén, nagy gondot fordít a környezeti nevelésre, a természet szeretetére, a környezetvédelemre is. Hagyományosan, az április 22-i Föld napját is megünnepeljük, rendezvényeket szervezünk a diákok és pedagógusaink örömére.

Ebben a tanévben, játékos formában, a Hermann Ottó vándor-tanösvény feladatival, játékaival igyekeztünk a gyerekekhez közelebb hozni a természet szépségeit, fogalmakat, illetve közelebbről megismerkedtünk Hermann Ottó életével, munkásságával.

„Egészséghét” projekt

Gyümölcsszobrászat

2016. november 28. és december 2. között egészséges táplálkozással kapcsolatos témahetet tartottunk az iskolánkban. A vezetőség és pedagógus kollégáim is fontos feladatnak vélték az egészséges táplálkozással kapcsolatos hét lebonyolítását.

Az „Egészséghét” céljaiként a következőket fogalmaztunk meg: az egészséges ételek megismertetése, és az igény kialakítása ezek fogyasztására. Felhívni a figyelmet a helytelen táplálkozás egészségkárosító hatásaira.