A Föld napja és a Fenntarthatósági témahét

Az idei Föld napjának elsődleges célkitűzése az volt, hogy diákjaink közelebb kerüljenek a természethez, felfedezzék értékeit, látnivalóit. A gyerekek a délelőtti órákban egy érdekes ásványokat bemutató kiállításon vettek részt, ahol megismerkedtek a legfontosabb ásványokkal és tulajdonságaikkal. Nagyon érdekes volt a gyerekek számára az őslénytani leletek gyűjteménye. Az előadás során szó esett a szelektív hulladékgyűjtésről, valamint az élelmiszerpazarlásról. Meglepő adatokat hallhattunk az élelmiszerhulladékokról. Az előadás után a felső tagozatos diákok elindultak a tervezett gyalogtúránkra a Nyakas-tetőre. Az alsó tagozatos tanulók kisebb sétát tettek a faluban, a határban, játékos feladatokat oldottak meg. Az időjárás kedvezett a túrázáshoz. A verőfényes napsütés mindenkit jókedvre derített, jó volt együtt lenni, nyitott szemmel közlekedni a természetben. Sok növényt és állatot megfigyeltünk, meghatároztunk. Jól esett megpihenni, beszélgetni, egymásra figyelni.

Ez a hét a fenntarthatóságról is szólt, tanórákon beszélgettünk a fenntartható fejlődésről és a vízszennyezés is visszatérő téma volt. Mindezen programok hozzájárultak diákjaink környezettudatos gondolkodásmódjának fejlesztéséhez. A perbáli Kis-Forrás Német Nemzetiségi Általános Iskola tanulói odafigyelnek a szűkebb és tágabb környezetük megóvására. Szívügyüknek tartják a környezet- és természetvédelmet. Nyitott szemmel járnak a természetben, nem szemetel, nem rongálja azt. Betartja a környezettudatos magatartás szabályait. Büszkék vagyunk tanulóinkra. A Föld napja jelmondatával fejezem be beszámolómat, ami, úgy gondolom, fokozottan érvényes a mostani időkben: „Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”

Katona Levente