Boldogságóra a 6. osztályban: Apró örömök élvezete

A boldogság egyik legfontosabb összetevője az a képesség, hogy élvezni tudjuk életünk pozitív élményeit a jelenben. Márpedig ha képesség, akkor fejleszthető! Erre próbáltunk módszereket, technikákat tudatosítani, hogy erősítsük az öröm átélésének adottságát. Először összeszedtük, hogy mik azok a tevékenységek, melyek örömet okoznak: Játsszunk! A gyerekek legfőbb tevékenysége a játék. Szorongás- és feszültségoldó hatása mellett fejleszti az érzelmekre épülő képességeket. Aki megőrzi gyermeki énjét, óriási örömet lelhet a játékban. Meséljünk! Amikor megosztjuk másokkal a pozitív élményeinket, újra átéljük a jó dolgokat. Mozduljunk! Mindannyiunk alapvető szükséglete a mozgás, ezért erre minden nap teret és időt kell biztosítanunk. Készítsünk „apró örömök élvezete” listát! Körben ülve megbeszéltük, hogy kinek mi szerez örömöt. Például egy jó reggeli, a friss kenyér illata, heverészés a kanapén, magammal törődni, stb. Elhatároztuk, hogy a hónap folyamán figyelni fogunk ezekre a dolgokra. A faliújságra tettünk egy papírt, amire mindenki felírhatja, ha valami öröm éri, és mindenki kapott egy saját füzetet is, amibe összegyűjti az élményeit, hogy „Örömnaplót” készítsen. Hónap végén megosztottuk egymással, hogy ki mit írt a füzetébe, és többen is úgy döntöttek, hogy folytatni fogják. Bármeddig is vezessék a gyerekek a naplót, arra emlékezni fognak, hogy milyen fontosak az apró örömök az életben.