Észak-magyarországi Német Önkormányzatok Szövetsége, Egyesület 23. Regionális Kulturális Gálája

2023. november 26-án rendezték meg az ÉMNÖSZ (Észak-magyarországi Német Önkormányzatok Szövetsége, Egyesület) 23. Regionális Kulturális Gáláját. A színvonalas programon adták át a 2023. évi „Északi Régió Nemzetiségekért” díjakat is. A délután folyamán kulturális csoportok, zenekarok, énekkarok és előadók is felléptek. Köztük kapott meghívást Kocsiscsák Pál, iskolánk 2.a osztályos tanulója., aki az Országos Német Nemzetiségi Vers- és Prózamondó Versenyen tavasszal második helyezést ért el Mundart (nyelvjárás) kategóriában. Felkészítésében édesanyja segítette. „Paul stammt mütterlicherseits aus einer ungarndeutschen Familie aus der Gegend von Untergalla. Dieses Jahr besucht er die zweite Klasse in Perwall und lebt mit seinen Eltern und seiner Schwester in Schambek. Er tritt gerne auf, ist aber auch ein begeisterter Sportler und betreibt Karate.” „Pál anyai ágon Alsógalla környéki magyar-német családból származik. Idén Perbálon második osztályba jár, szüleivel és húgával Zsámbékon él. Szívesen lép fel, de emellett lelkes sportoló is, karatézik.” (Konferálószöveg) Az országos versenyen egy újévi köszöntőt adott elő, melynek címe: Neujahrsgruss.Gratulálunk Palkónak a szép eredményért, büszkék vagyunk rá, és további sikereket kívánunk!

Bakai Anikó