Föld napja az iskolában

Több hét kényszerű várakozás, online tanulás után az idei Föld napját végre a szabadban tölthettük. Szerencsére az időjárás is kegyes volt velünk. A jelenléti oktatásban részesülő alsó tagozatosok túrán vehettek részt.

Minden osztály saját túraútvonalat tervezett. A negyedikesek a „Levendulásba”, a 3. osztályosok Tinnye felé indultak el a reggeli gyülekező után. A másodikosokkal Budajenő felé indultunk el, az úticél a budajenei határ volt, ahol kisebb pikniket rendeztünk. Útközben megfigyeltük a környező dombokat, hegyeket. A két falu, Perbál és Budajenő közötti úton, egy magaslatra érve megcsodálhattuk lakóhelyünk környezetét, szinte az egész Zsámbéki medencére kilátást nyertünk. A határt elérve piknikeztünk, játszottunk. Közel 9 km-t gyalogoltunk, fáradtan, de rengeteg élménnyel tértünk vissza az iskolába.

Az első osztályosok Tök felé vették az irányt. Ahogy Anikó néni számolt be a napjukról: „A reggeli gyülekező, játék, reggeli majd az iskolai egyenpólók felvétele után, Irén néni vezetésével felgyalogoltunk gyermekkorom egyik túrahelyéhez, a perbáli levenduláshoz, majd a töki „Gombás” mellett elhaladva túránk a töki Árpád-kori templom maradványaihoz vezetett. Ott megpihentünk, ettünk, ittunk, játszottunk és sokat nevettünk. Közös fotózkodás után visszaindultunk az iskolába, ahol az ebéd után, Irén néni mesélt a csapatnak. Sok csodaszép fotó mellett készült néhány kép szeméttelepekről is, melyeket útközben szomorúan láttunk. Szép, de nagyon fárasztó napon vagyunk túl: Megtettünk 10,5 km-t. Mivel Irén néni volt a vezetőnk, ez nem is lehetett másként. Le a kalappal a csapat, a gyerekek előtt, hatalmas tapssal köszöntöttük magunkat iskolánkba érve.”

A felső tagozatosok, akik még mindig online oktatásban részesülnek, Levi bácsitól kaptak online feladatokat, játékokat. Örültem, hogy a tervezett túrát ebben a rendkívüli helyzetben az időjárás nem akadályozta meg és a gyerekek önfeledten élvezhették a természet, a friss levegő erejét.

Rintek Nóra Szvetlána