Időfutár-Színházban a negyedik osztály

A negyedik osztály ajándéka a Mikulástól színházlátogatás volt, melyre január 22-én, hétfőn került sor.  A Pesti Magyar Színházban az Időfutár című zenés színművet néztük meg. „Ebben a sztoriban tényleg minden a feje tetejére áll! Hanna, a vagány és talpraesett középiskolás az egyik pillanatban még a mai Budapesten van, aztán egy óvatlan mozdulat visszarepíti az időben több mint kétszáz évet, és a Mozart-korabeli Bécsben találja magát. Oké, de vissza is kéne térni valahogy a múltból! Ez nem lesz könnyű; egyrészt mert 1791-ben nem pont abban a stílusban beszélnek, amiben egy 21. századi, trendi középiskolás, másrészt mert a mobilok igen gyorsan lemerülnek, márpedig ha nincs mobil a múltban, akkor hogy kérjünk segítséget a jelenből… pontosabban a jövőből? És ha mindezek mellett még a korabeli császári titkosrendőrség is rászáll az emberre, akkor tényleg lehetetlen küldetésnek tűnik visszajönni Mozart korából.

Hanna azért megpróbálja, de minden ügyességére szüksége lesz, mert ha rossz döntéseket hoz a múltban, akkor lehet, hogy az egész jövőt megváltoztatja. Hihetetlen, időn és téren átívelő kaland veszi kezdetét, amelyben Hannának új barátokra is sikerül szert tennie. Sőt, ki tudja, talán még a szerelem is rákacsint…”

Olvashattuk az előzetesben. S tényleg így is volt, nagyon sokat nevettünk a fiatal lány kalandjain, a régi és új beszédstílusok keveredésén, a félreértéseken, a találékonyságon.

Szurkoltunk régi és újonnan szerzett barátoknak, összefogásuknak, hogy Hanna minél hamarabb visszakerüljön saját korába, világába. Jól éreztük magunkat, jól szórakoztunk.

Köszönjük, Mikulás!

A negyedik osztály és Bakai Anikó