Aktuális / színház

Színházlátogatás

Az 5. osztály 2024. január 16-án a Vígszínházba látogatott, ahol a Pál utcai fiúk című zenés színdarabot néztük meg. Mindenkinek nagyon tetszett az előadás, különösen a Grundért folytatott harc, valamint a színpadon lévő medence, amiben igazából megfürdött a bátor Nemecsek, később büntetésből a vörösinges Pásztor testvérek is. A lányok az előadás végén sírdogáltak is a meghatódottságtól…Köszönjük Birta Nóra anyukájának, hogy sikerült jegyeket szereznie az állandó teltházas előadásra, valamint a szállításban közreműködő apukáknak és anyukáknak. Köszönet minden szülőnek, hogy finanszírozták gyermekük színházlátogatását, így biztosítva közös élményt az osztálynak, tovább erősítve az osztályközösségünket.

Kincsesné Kuthy Etelka osztályfőnök

Időfutár-Színházban a negyedik osztály

A negyedik osztály ajándéka a Mikulástól színházlátogatás volt, melyre január 22-én, hétfőn került sor.  A Pesti Magyar Színházban az Időfutár című zenés színművet néztük meg. „Ebben a sztoriban tényleg minden a feje tetejére áll! Hanna, a vagány és talpraesett középiskolás az egyik pillanatban még a mai Budapesten van, aztán egy óvatlan mozdulat visszarepíti az időben több mint kétszáz évet, és a Mozart-korabeli Bécsben találja magát. Oké, de vissza is kéne térni valahogy a múltból! Ez nem lesz könnyű; egyrészt mert 1791-ben nem pont abban a stílusban beszélnek, amiben egy 21. századi, trendi középiskolás, másrészt mert a mobilok igen gyorsan lemerülnek, márpedig ha nincs mobil a múltban, akkor hogy kérjünk segítséget a jelenből… pontosabban a jövőből? És ha mindezek mellett még a korabeli császári titkosrendőrség is rászáll az emberre, akkor tényleg lehetetlen küldetésnek tűnik visszajönni Mozart korából.

Folytatás »

Színházlátogatás az 5. osztály részére a Lázár Ervin Program keretében

Az esemény időpontja:

2022. április 5-én, kedden iskolánk 5. osztályos tanulói a Lázár Ervin Program keretén belül színházlátogatáson vettek részt. A Pesti Magyar Színházban az Időfutár című előadást nézhették meg a gyerekek. Mindenkinek nagyon tetszett a darab, amely a modern és a régi kor jellegzetességeit ötvözte egy időutazás révén. Az iskolába visszatérve nagy örömmel meséltek a kis diákok élményeikről, valamint, hogy melyik előadásrészlet tetszett nekik a legjobban és miért. Maradandó élményekkel gazdagodtunk. A LEP program egy kiváló lehetőség a gyermekek számára színházi előadások megtekintésére.

                                                                                              Homoki Béla

Színház az első osztályban a Lázár Ervin (LEP) Program keretében

Az esemény időpontja:

Április 5-én az elsősökhöz színház érkezett. Barta Katalin bábelőadását nézhettük meg a gyerekekkel. Camille Saint-Saëns Állatok farsangja című zenéjére írt darabját nagy örömmel vártuk. Ámultunk a kiscsibén, ami kakassá változott, a gyönyörű teknősökön, a maguktól ringatózó halakon. Nevettünk a csacsikon és a vizet prüszkölő elefánton. Mi is segítettük a madarak röptét, megsimogattuk a felettünk repkedő hattyút. A fináléban pedig mi is zenélhettünk. Csoda volt ez a délután. 

Csátiné Varga Mónika

 

 

 

Cirkuszlátogatás – A Lázár Ervin Program által

Az esemény időpontja:

2020 január 31-én a 6. osztály a Lázár Ervin Program keretében megvalósuló Fesztivál+ Varázslatos győztesek című előadását tekintette meg a Fővárosi Nagycirkuszban. A változatos, sokszor lehetetlennek tűnő és az emberi teljesítőképesség határait feszegető műsorok ámulatba ejtették a gyerekeket. A bohócok műsorába diákjainkat is bevonták. Maradandó élménnyel tértünk haza.

Makainé Kováts Judit

 

 

Gyermekláncfű – a magyar zene a törzsszövetségtől napjainkig

Az esemény időpontja:

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) idén elindított programja, a Lázár Ervin Program keretében minden általános iskolás számára biztosítja, hogy eljuthasson ingyenesen kulturális intézményekbe.
Negyedikes osztályommal az Art’s Harmony Társaság Gyermekláncfű című zenei előadását láttuk Zsámbékon a Zichy Miklós Általános Iskola tornatermében.

Ahogy azt írták, és elmondták műsorukról, mint a gyermekláncfű karikáit, úgy fűzték egymásba a magyar történelem során jellemzően megjelenő zenéket. A kiindulópont az ősi sámáni ének volt, majd a királyi udvarok zenéin, a középkori Mária énekeken, ősi és újabb stílusú zenéken, a magyar romantika zenéin, Bartókon, Kodályon keresztül eljutottunk velük a mai legújabb zenéig.

Folytatás »

Megosztás a Facebook-on