OÁTV országos német népismeret verseny döntője

2024. április 18-án rendezte meg az Oktatási Hivatal Nemzetiségi Pedagógiai Oktatási Központja az OÁTV (Országos Általános Iskolai Nemzetiségi Tanulmányi Versenyek) német népismeret döntőjét, melyen Csépány Petra (7.o.) képviselte iskolánkat. Petra az első (iskolai) fordulóból jutott pontszámai alapján a döntőbe, amire lelkesen készült. Interjút készített Bakai Anikóval, a perbáli Német Nemzetiségi Önkormányzat elnökével, akit a nemzetiségi értékeink védelméről kérdezett. Az interjú alapján elkészítette a prezentációját, és a háromtagú zsűrinek beszámolt a gyűjtőmunkájáról, valamint arról, hogy ő milyen sokféle módon ápolja a nemzetiségi hagyományokat. A nehéz megmérettetés jó hangulatban telt, Petra felkészült volt, a zsűrivel sokat beszélgetett németül a hagyományőrzésről. Nagy örömünkre Petra az országos 10. helyen végzett. Gratulálunk!

Utazásunkat a versenyre a község Német Nemzetiségi Önkormányzata támogatta! Köszönjük!

Kincsesné Kuthy Etelka, felkészítő tanár