ÖKO-szakkörös tanulók jutalom tanulmányi kirándulása

Erdei István és felesége által kiírt nyertes pályázatunk keretén beül az ÖKO-szakkörös tanulók május 31-én a Tatai Fényes Tanösvényre látogattak. Jutalom tanulmányi kirándulásunk 10 órakor vette kezdetét.

A tanösvény egy 43 állomással rendelkező, 1,5 kilométer hosszú ökoturisztikai útvonal, amely interaktív módon mutatja be a láprétek és láperdők csodálatos élővilágát. A térség egyedülálló növénytársulásoknak és állatvilágnak ad otthont. Láttunk itt védett mocsári teknőst, fehér tündérrózsát, a forrásokból enyhén szénsavas vizet bugyogni. Érdekes volt látni és érezni a láperdő varázslatos csodavilágát, mindenkit elvarázsolt a természet egyedisége és különlegessége. A tanösvényt körülbelül két óra alatt jártuk be. Növényeket és állatokat határoztunk, csendben beszélgettünk, éles szemmel lestük az elénk kerülő állatokat. A tanösvény bejárását követően az Öreg-tóhoz látogattunk, itt fagyiztunk, sétáltunk, körbejártuk a tatai várat. Tartalmas és érdekes napot zártunk, ami mindenki számára feltöltődés, kikapcsolódás, valamint tanulás volt. Mindenki számára emlékezetes lesz ez a jutalom kirándulás. Köszönjük a lehetőséget!

Katona Levente