Víz Világnapja Iskolánkban

Iskolánk Örökös Ökoiskolaként fontosnak tartja, hogy a nemzetközi és magyarországi Öko -programokhoz csatlakozzon. Iskolánkban is megtartottuk a Víz Világnapjához kapcsolódó Happy Hetet, amit az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi intézet szervezett.

A program az egészséges életmódra, a napi folyadékmennyiség fogyasztására hívja fel a figyelmet. Az egészséges vízzel szemben a cukrozott üdítőitalok fogyasztásának elkerülését célozza. A mi dolgunk, hogy ezt közvetítsük a gyerekek felé a projekthét keretein belül.

Pedagógusaink a weboldalon található segédanyagok és saját ötleteik felhasználásával élményben gazdag, emlékezetes órákat tartottak a gyerekeknek, az alkotói munka eredményeit az iskola folyosóin, a tantermekben és az ebédlő faliújságjain helyezték el. Az ötletes feladatokat a magyar nyelv és irodalom, a matematika, a természetismeret és környezet, a rajz és technika és a német órák tananyagába illesztve oldották meg.

Idén, hogy emlékezetessé tegyük ezt a hetet, záró programként Flashmobot (villámcsődületet) alakítottunk, Közép-Európa legnagyobb tavát, a Balatont formáztuk meg.

A hét ezzel még nem zárult le. Két pályázati felhívást is közzé tettünk, amikre április 4-ig várjuk a pályaműveket. Az alsó tagozatos kisdiákoknak rajzpályázatot hirdettünk, a legszebb alkotások az ebédlőben kerülnek kiállításra. A felső tagozatos tanulók számára kisfilmpályázatot tettünk közzé, melyből a győztes filmet elküldjük az OGYÉI számára. A pályázati anyagok mottója: “A legegészségesebb választás a víz!”

Rintek Nóra Szvetlána