Boldogságóra  1. osztály – A téma: a hála

Szeptemberben a boldogságóra témája a hála volt. Az első osztály vett részt ebben a feladatban. Elsőként közösen megbeszéltük, hogy kinek mit jelent a hála szó. Nagyon ügyesen elmondták, hogy ki mikor lehet hálás valamiért. Ezután felolvastam a Hálafa történetét. Figyelmesen meghallgatták, közben pedig rajzoltak hozzá. Nagyon kedves kis fákat rajzoltak a mese szereplőivel együtt, majd megbeszéltük, hogyan segítettek az erdő kis lakói a fa beteg szívét meggyógyítani. Minden kis állatka elmesélte a fának, hogy miért hálás neki, ő pedig nagy boldogságban él azóta is az erdőben. Előre készítettem csomagolópapírra egy fát, és az ősz színeihez igazodó faleveleket vágtam ki, amik szívet formáztak. A gyerekek ezután elmondták személy szerint, hogy ki miért hálás. Ezeket a gondolatokat ráírtam a szívekre és felragasztottam a fára. Az elkészített fa az osztálytermünket díszíti, ahol minden nap megcsodálhatjuk.

Mayerné Aller Rita osztálytanító

Állatok Világnapja, VLT

Idén október első hetében került sor a két fontos témát feldolgozó projekthét megvalósítására. A projekthét elsődleges célja az Állatok Világnapjáról való megemlékezés és a hozzájuk kapcsolódó feladatok megvalósítása. Az állatok iránti szeretet és védelmük iránti elkötelezettség áthatotta a hét munkáját, szellemiségét. A projekthét során minden osztály interaktív órák keretében szerezhetett új információkat az állatok védelméről. Az idén csatlakoztunk az országosan is elindított Állatvédelmi Témahét programjához. Ahogyan az előző tanévben, most is a projekthéttel párhuzamosan valósítottuk meg a Világ Legnagyobb Tanóráját, röviden csak VLT-t.

Könyvtári óra az 1. osztályban –  A Kenyér Világnapja

Október 12-én az 1. osztály könyvtári órájának első felében mese útján jutottunk el oda, hogyan lehet egy témát, könyvet megtalálni a „rengetegben”. Julia Donaldson : Cicus főzni tanul meséje volt a vezetőnk. A mi cicusunk könyvtárba ment. Rita könyvtárosnéni a sárga, kék, zöld, narancssárga könyveket ajánlotta, melyekkel végig jártuk a tudományterületeket. Eljutottunk a szakácskönyvekhez, majd a kenyérhez. Szabi, a pék mesekönyve, a „Labi a pék” is közel került a gyerekekhez. Közben találtunk leporellót, az „A part alatt” éneket mindannyian jókedvűen énekeltük. Vajon mi történik a malomban? Innen csak 1 lépés a közös sütés. A szomszéd teremben előkészítve vártak az alapanyagok.

2/A osztály

Szontág Miksa
Veres Dániel

Climb43 falmászó programon a 4. osztály

2023. október 24-én a 4. osztályos tanulók rendhagyó testnevelés óra keretében a  43forfree Nonprofit Kft., 43 Világ Alapítvány, Ski43 Program Nonprofit Zrt. és a Síaréna Kft. ingyenes szervezésében a falmászás rejtelmeivel ismerkedhettek meg. Az MHSSZ – Magyar Hegy- és Sportmászó szövetség égisze alatti Climb43 kezdő szintű csoportos falmászó programon vettünk részt. Izgalmas, remek kikapcsolódás közben a gyerekek felfedezhették saját szellemi és fizikai határaikat, képességeiket, valamint megtanulhatták összehangolni azokat. Meghozták egyéni döntéseiket – növelve ezzel önbizalmukat -, hogy milyen úton érhetik el leghatékonyabban a célt.

Október 23. Megemlékezés nemzeti ünnepünk alkalmából

„Van egy ország. Ezer éve már. Több mint ezer éves – mégis szép. És fiatal. Mint egy lány. Kirabolták, megalázták, meggyalázták százszor. Mégis, mégis. Csak azért is. Nem hagyta magát, mindig talpra állt. Magyarország, te büszke, gyönyörű lány! Mindig az maradsz, akárhogy bántanak!” (Részlet a megemlékező műsorból – Perbál)

Mint minden év októberében, most is megemlékeztünk 1956. október 23-áról, mely a Hősök terén, koszorúzási ünnepséggel és Varga László polgármester úr ünnepi beszédével kezdődött.

A Magyar Népmese Napja-Meseolvasás a Mézeskalács Óvodában

Mesevárban, meseréten, holdfény ezüst köpenyében, csillagporos félhomályban, napfény arany fátyolában szundikál a sok mese. Felébresztem őket neked, szárnyaljon a képzeleted mesevárba, meserétre, holdfény ezüst köpenyébe, csillagporos félhomályba, napfény arany fátyolába, s legyél te is részese! Mesébe hívó /Mentovics Éva/

Iskolánkban már hagyománnyá vált, hogy a Magyar Népmese Napja alkalmából a mindenkori negyedik osztály tanulói elmennek az óvodába, s valamennyi csoportnak az ebéd utáni lefekvéskor mesét olvasnak. Így történt ez az idén is, osztályom 16 tanulóját kísértem át az oviba, akik mind a négy csoportban felolvastak egy-egy magyar népmesét.

5. osztály

Osztályfőnök: Kincsesné Kuthy Etelka