Aktuális / pályázat

Igazgatói pályazat

Tisztelt Szülők!

Szíves tájékoztatásul megosztjuk az aktuális pályázatot.

Beszámoló  függönyök beszerzésének támogatásáról

Iskolánk, a Kis-forrás Német Nemzetiségi Általános Iskola életében nagy jelentőségű a felső tagozatos iskolaépület felújítása, bővítése. Az új iskolaépületet márciusban adták át. A beruházás során nem került kialakításra árnyékolás, sem függönytartók, sem sötétítőfüggönyök. Az új tantermekben a fényviszonyok nem tették lehetővé a projektorok, kivetítők használatát, ezért szükség volt függönytartó sínekre és függönyökre. Nagy örömünkre a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt sikeres pályázatának (NEMZ-N-23-0177), támogatásának köszönhetően az új iskolaépületünkben a nyár folyamán beszerzésre és felszerelésre kerültek a karnisok, függönyök, sötétítő függönyök, mely által az iskolai oktató-nevelő munka hatékonyabbá tudott válni.

Magaságyások az iskolában

Kedves Támogatók! Kedves Erdeiné Palotai Csilla! Kedves Erdei István!

Még egyszer szeretnénk megköszönni a pályázati lehetőséget, valamint, hogy beadott pályázatunkat elfogadták, s ötletünk megvalósulását anyagilag lehetővé tették.
Ősszel osztályunk két magaságyásra pályázott, melyekbe gyógy-és fűszernövényeket terveztünk ültetni. Most a terv megvalósulásáról szeretnénk egy kis fényképes beszámolót küldeni.

Interjú a Tehetséges Kis-forrás Diák Pályázat tanulóival

Erdei István és felesége, Erdeiné Palotai Csilla, Perbálon élő támogatók felajánlásaként iskolánk tanulói az alapítványon keresztül eszközökre pályázhattak tehetséggondozásukhoz. A nyertes tanulókkal készítettünk interjút.

1. Milyen tehetségterületen, milyen módon és milyen eszközre pályáztál?

• A pályázat elkészítésében anya és apa segítettek, de csak átnézték, mert azt akarták, hogy az én önálló munkám legyen. Idegen nyelv tehetség területen pályáztam egy e-bookra. (Fekete Rozi 5.o.)
  • Videószerkesztéssel pályáztam, egy rövid videóval és egy fantasztikus kamerát nyertem. (Fekete Mihály 6.o)
  • Rajz területen pályáztam, digitális rajztáblát kaptam. (Zakar Bálint és Mihály Nóra 6.o)
  • Horgászatra pályáztam. Kaptam 2 db Nevis sprint feeder távdobó horgászbotot, 2 db orsót és egy tekercs zsinórt. (Szabó Milán 5.o)
  • A sporttal kapcsolatban írtam egy fogalmazást. Egy JBL hangszórót kaptam.  (Dénes Karina 4.o)
  • Prizmakolor ceruzára pályáztam festményekkel és rajzokkal, ez egy különleges pasztell ceruza. (Kovács Bíborka 4.o)
  • Sporteszközökre pályáztam, egy levelet írtam és rajzoltam. Ugrókötelet, súlyzót, erősítő eszközöket nyertem. (Nyemcsek Melánia 4.o)
  • Rajzban vagyok tehetséges, rajzokkal pályáztam, az elkészített rajzaimat mutattam be és levelet írtam. Filctollakra, festékekre, rajzlapokra pályáztam. (Klinger Lili 4.o)
  • Meglepődtem, mert nemcsak egy mazsorettbotot kaptam, hanem hozzá még egy JBL hangszórót is, hogy gyakorolni tudjak. (Csorba Éva 4.o)
  • Mazsoretthez egy erősítőre és német nyelv tanulásához egy svábruhára pályáztam, német versmondó versenyeken szeretném felvenni. (Kemény Árven 4.o)

„Starklasse” pályázat – Neue Zeitung Junior

A Neue Zeitung Junior által meghirdetett pályázaton osztályok mutatkozhattak be az újság keretei között, erre a felhívásra jelentkezett iskolánk harmadik osztálya. A pályázati kiírás értelmében 14 kérdés alapján kellett bemutatkozniuk a gyerekeknek. A bemutatkozó szöveghez egy osztályképet is küldtünk. Nagy örömünkre a beküldött pályázati anyagot közzétette a szerkesztőség a Neue Zeitung Junior januári számában.  „Kinder! Wir haben gut gemacht!”

Bakai Anikó

Mosolygó fogacskák pályázat

Dm. Kft – Mosolygó fogacskák pályázat – 2016

Évről évre pályáznak első éveseink a dm. Kft Mosolygó fogacskák pályázatára. Az idei évben a kicsikkel a „Légy Te a Hős Fogember!” című videó felhívásra küldtük be Rintek Szvetlánával egyperces felvételünket, mellyel bejutottunk a 10 fődíjas közé. A nyertes 10 osztály részt vehetett november 10-én, a dm egészségnapján, Budapesten, a Minipolisz gyermekvárosban. Az egész napos programon kicsik és nagyok, diákok és tanárok egyaránt mindent kipróbálhattunk: fodrászkodtunk, karaoke partiztunk, bankot „raboltunk”, motoroztunk, festettünk, gyakoroltuk kicsiben a bevásárlást, tüzet oltottunk és sokat nevettünk. Pörögtünk, táncoltunk, énekeltünk az Iszkiri együttes koncertjén. Elfáradva, de élményekkel telve, ajándékokkal megpakolva jöttünk este haza. Köszönet a szervezőknek (dm), akik szállításunkról és ebédünkről is gondoskodtak!

Bakai Anikó