Aktuális / tábor

Fürkész Tábor – Szigetköz, 2017.

Az idei fürkész tábor közkívánatra, újra a Szigetközben került megrendezésre augusztus végén. A táborban két tanuló kivételével, ugyanaz a 37 gyerek vett részt, akik az előbbi évben. A tanári csapatot Elek Mónika, Katona Levente, Czakó Péter alkották, de a hét közepétől besegített Simon Levi anyukája, Tomasovics Bernadett, aki rengeteget segített a konyhában, s akinek ezúttal is szeretnénk megköszönni az áldozatos munkáját. Szintén nagy segítséget jelentett Sallai B. Sándor tanár úr, aki ezzel a táborral búcsúzott iskolánktól, mert az új tanévben máshol fog dolgozni.

Nyelvi környezetben megvalósuló német nemzetiségi tábor

2017. június 21-25.

Bottendorf (Németország, Burgwald partnerközség egyik települése)

Az idei évben német nemzetiségi önkormányzatunk második alkalommal pályázott sikeresen nyelvi környezetben megvalósuló német nemzetiségi tábor szervezésére, melyre 900.000.-Ft-ot nyertünk, így iskolánk 30 tanulója és kísérőik jutottak el németországi partnerközségünkbe, Bottendorfba (Burgwaldba).