Aktuális / Beszámolók

Víz világnapja

„Se ízed nincs, se színed, se zamatod, nem lehet meghatározni téged, megízlelnek, anélkül hogy megismernének. Nem szükséges vagy az életben: maga az élet vagy.” (Antoine de Saint Exupéry)

Iskolánk minden évben hagyományosan megemlékezik a Víz világnapjáról. Örökös Ökoiskolánk kiemelt területének tartja tanulóink környezeti nevelését. Fontosnak tartjuk azon értékek közvetítését, amik a környezettudatos gondolkodásra ösztönzik diákjainkat.

Zsámbéki-medence Kis Matematikusa verseny

Zsámbéki-medence kis matematikusa

A Herceghalmi Általános Iskola hagyományaihoz híven idén ismét megrendezte a „Zsámbéki–medence kis matematikusa„ versenyt, amelyen iskolánk tanulói is részt vettek. A verseny két fordulóból állt. Az első és második forduló keretében, levelező formában kellett feladatokat megoldani és beküldeni a szervező iskolába. A legeredményesebb résztvevők a 2017. március 25-én megrendezésre került döntőben mérhették össze tudásukat.

Iskolánk 6. osztályos tanulója, Herendi Réka bejutott a verseny döntőjébe, ahol első helyezést ért el. Nagyon örülünk és gratulálunk Rékának, valamint felkészítő tanárának, Homoki Bélának a szép eredményhez!

Bors Andrea

Nemzeti ünnepünk: március 15.

Évek óta hagyomány iskolánkban, hogy 1848 márciusának eseményeit ünnepi hét keretében, több programmal idézzük fel. A Hangforrás iskolarádió bevonásával, a Diákönkormányzat szervezésében vetélkedőt indítottunk. Az iskolarádión keresztül hívtuk fel a gyerekek figyelmét, mikor milyen játékos feladatot kell elvégezniük. Színes rajzok, rejtvények, totó megoldások, versek, kirakók kerültek a „Huszáros ládikába”.  Az ünnepi héten megrendezett népdaléneklési verseny dalai adták meg a hangulatot, hogy képzeletben elinduljunk a korabeli Pilvax Kávéházba. Rajzok segítségével az „Étkek és Szomjoltók Tárja” várt ránk.

Iskolába hívogató programok

A 2017/2018. tanévre hívogató programjainkról a megújult honlapunkon keresztül már tájékozódhattak.

Január 25-én az igazgatónő az óvodai szülői értekezleten bemutatta családias iskolánkat, iskolánk szellemiségét. Itt megismerkedhettek a szülők a leendő elsős tanító nénivel, Csátiné Varga Mónikával is.

Népdaléneklési verseny

Idén is megrendeztük az 1848-as forradalom és szabadságharc alkalmából rendezett ünnepi héthez kapcsolódó iskolai népdaléneklési versenyt. A március 9-én megtartott eseményt megelőző készülődés előre vetítette, hogy gyerekeink számára is milyen fontos ez az alkalom. Nem kellett nagyon noszogatni senkit az indulásra, az osztályokban a jelentkezésnél szinte azonnal több kéz lendült a magasba. A versenyen résztvevők száma 40 fő volt, aminek azért is  örültünk nagyon, mert az alsós énektanítást a társas éneklés jellemzi.

Német nemzetiségi farsang

2017. február 4-én rendezte Német Nemzetiségi Önkormányzatunk hagyományos német nemzetiségi farsangi estjét, mely egyben iskolánk német nemzetiségi délutánja is.

A program Bakai Anikó elnök rövid köszöntőjével kezdődött, majd Harkai Gábor atya közreműködésével megemlékeztünk a nemrégiben elhunyt Payer Mária egykori perbáli lakosról, akit a II. világháború után Németországba telepítettek családjával együtt. A megemlékezés zárásaként Csákvári Hanna 7. osztályos tanuló elszavalta Payer Mária szülőfalujáról, Perbálról szóló „Heimatgedicht” című versét.

Citera félévi kiskoncert

A citera szakkört Sáfárné Földi Mária (Marika néni) vezeti már sok éve. Öröm látni minden szerdán, hogy a gyerekek boldogan indulnak citera szakkörre.

Marika néni februárban félévi kiskoncertet szervezett, hogy a kis zenészek bemutathassák tudásukat a szülőknek. Több csoportot alakított ki, kezdő, haladó, középhaladó, „baráti körös kalandozós”. A koncertet Horváth Marika gyönyörű furulyajátéka nyitotta meg, ezt követte az összes csoport közös produkciója.

Pénz7 – Pénzügyi tudatosság hete

A 2016/2017-es tanévben immár harmadik alkalommal került megrendezésre a Pénz7, amely Európa-szerte mintegy 30 országban hívja fel a figyelmet a pénzzel való tudatos gazdálkodásra. Célja, hogy a fiatalok tudatosabban kezeljék pénzügyeiket, tudjanak többet a gazdaság és a pénzvilág működéséről. Idén iskolánk is csatlakozott a programhoz. A felső tagozaton egy-egy óra keretében foglalkoztunk a témával.

Zrínyi matematika verseny

2017. február 17-én részt vettünk a Zrínyi matematika verseny első fordulóján, Pilisvörösváron. 29 diák képviselte iskolánkat a 2-8. osztályokból. A gyerekek tisztességesen helyt álltak, büszkék vagyunk rájuk!

Egy diákunkat behívták az eredményhirdetésre. Herendi Réka 6. osztályos tanuló a régióban a 8. helyet érte el. Őt és felkészítő tanárát, Homoki Bélát oklevélben részesítették. Gratulálunk!

BankVelem PénzOkos Kupa

Harmadszorra vettünk részt a BankVelem PénzOkos Kupán, ahol a pénzügyi ismeretek mellett az Unióról, az energiatermelésről, a magyar autógyártásról, valamint az árszínvonalról alkotott ismereteiket kellett a gyerekeknek használniuk. Idén Iskolánkat a „Csillámkelámák” névre hallgató 7. osztályos csapat (név szerint: Salamon Gábor, Zaláni-Kiss Kata, Kacsmarcsik Gabriella) képviselte, akik két online forduló után, a továbbjutástól egy ponttal lemaradva, 12. helyezettként végeztek a több mint 400 induló közül. Nagyon büszkék vagyunk rájuk, gratulálunk a szép eredményhez!

Makainé Kováts Judit matematika tanár